בנק הפועלים ירכוש מעתה רק דגלי ישראל שיוצרו בארץ

9 בנובמבר, 2010

צבי זרחיה, The Marker

 

בנק הפועלים ירכוש מעתה את דגלי ישראל ביום העצמאות רק במפעלים בישראל. כך הודיע מנכ"ל הבנק ציון קינן אל ח"כ שלי יחימוביץ (עבודה) בעקבות פנייתה אליו בעניין.
 
יחימוביץ' מנהלת מאבק פומבי נגד הבנק כבר כמה שנים, משום שלקראת כל יום עצמאות נוהג הבנק לחלק חינם מיליוני דגלים שאותם הוא מזמין במפעלים בסין.
 
יחימוביץ פנתה בשבוע שעבר אל לקינן וציינה כי "נודע לי כי גם השנה, לקראת יום העצמאות תשע"א, יצא הבנק במכרז פתוח ליבואנים. זאת למרות ניסיון ההידברות של איגוד תעשייני הטקסטיל עם אנשי הרכש של הבנק... הרטוריקה שאפיינה את קמפיין חלוקתן של מיליוני שרשראות הדגלים ביום העצמאות הקודם, הייתה רטוריקה של ציונות, אהבת מולדת, גאווה לאומית ותרומה לחברה".
 
"מיותר לציין שמלים אלה מתרוקנות מתוכנן העמוק והמחייב כאשר את הדגלים מייצרות פועלות סיניות המשתכרות דולר או שניים ליום, ואילו תעשייני טקסטיל ישראלים ופועלים במפעלים ובמתפרות נפגעים פעמיים. פעם אחת משום שלא הזמנתם אצלם, ובכך יכולתם לספק להם פרנסה ותקווה, ופעם שנייה משום שמי שקיבל מכם בחינם דגל סיני ממילא כבר לא יטרח לקנות את תוצרת המתפרה הישראלית".
 
יחימוביץ' גם ציינה במכתבה כי "חוק הדגל" המחייב ייצור דגלי ישראל רק במדינה מתקדם והולך וכי ראוי שהבנק יקדים את יישום החוק ויודיע על דעת עצמו כי תיפסק הרכישה בסין. "אני פונה אליך בבקשה ללוות את הקמפיין הציוני שלכם במעשה ציוני אמיתי, ופשוט לקנות את הדגלים בישראל. תרומתכם לתעשייה הישראלית ולעובדיה תהיה עצומה, ואני בטוחה שתזכו בשל כך לכבוד ולהערכה רבים. אהיה הראשונה לפרגן לכם בשל כך".