שלי בקריאה לנתניהו: העבר בדחיפות ההוסטלים לניצולי השואה לאחריות המדינה

26 באפריל, 2011

עופר וולפסון, news1

 ח"כ שלי יחימוביץ' פנתה (יום ג', 26.4.11) לראש הממשלה בנימין נתניהו בדרישה כי ערב יום השואה יממש הבטחתו וידאג לתקנים ולתקצוב הדרוש למשרד הבריאות על-מנת להעביר את ההוסטלים לניצולי השואה חולי הנפש לידי המדינה.

"לא ראוי שהטיפול בניצולי השואה יופקד בידי מי שבראש מעייניו אינטרסים כספיים... עשה חסד עם ניצולי שואה מוכי טראומות אלה, על-מנת שיוכלו לחיות את שארית ימיהם בכבוד שהם ראויים לו. זהו לא רק כבודם, אלא גם כבודנו כמדינה", כתבה יחימוביץ' לנתניהו לפני שלושה שבועות, אך טרם נענתה.

...

סגן שר הבריאות יעקוב ליצמן אמר בדיון שהתקיים בוועדת העבודה הרווחה והבריאות ערב יציאת הכנסת לפגרה כי חרף דברי נתניהו, אין באפשרותו לבטל את הפרטת ההוסטלים בשל סירובו של האוצר לתקצב את התקנים הדרושים לכך.

בעקבות דבריו, פנתה יחימוביץ' לפני שלושה שבועות במכתב לראש הממשלה וקראה לו להטיל את כובד משקלו על האוצר על-מנת להעביר את התקציבים ואת התקנים הדרושים להחזרת ההוסטלים לידי המדינה.
"אני קוראת לך לממש את אמירתך החדה, הברורה והערכית, אשר מוסריותה אינה מוטלת בספק", כותבת יחימוביץ'. "דיירי ההוסטלים, אודים מוצלים, החיים את שנותיהם האחרונות, זקוקים לנחישותך... אני מבקשת ממך – הטל את מרותך על משרד האוצר...