ראשי הסטודנטים מצטרפים למרוץ על הנהגת העבודה: תומכים בשלי

14 ביוני, 2011

ראשי אגודות הסטודנטים המזוהים עם העבודה הודיעו על תמיכתם בח"כ יחימוביץ' לראשות המפלגה. מדובר באגודות הבולטות בארץ.

ברשימה: רן לבנה, יו"ר אגודת הסטודנטים של אוניברסיטת ת"א, איתי גוטלר, היו"ר באוניברסיטה העברית, רונה אורובנו, היו"ר בבצלאל, אביתר חוגג, היו"ר במכללת ספיר, יותם ברום, היו"ר במכללת סמינר הקיבוצים, ורוני עזורה, היו"ר במכללת עמק הירדן.
הששה כותבים: ""שלי יחימוביץ מסמנת עבורנו מנהיגות אחרת. היא פעלה ללא לאות למען מדינת מופת, מדינה הגונה, אחראית, סולידארית, מוסרית, צודקת, המאפשרת לאזרחיה לחיות בכבוד וברווחה, באופן שהקיום שלהם לא יהיה רק קיום של הישרדות, אלא גם קיום ערכי ותרבותי",

שלי: "מדובר בחבורה מובחרת במיוחד של אנשים ערכיים ופוליטיים, ואני גאה על תמיכתם, ורואה בהם שותפים מלאים לדרך. הם פרטנרים מרכזיים לבנייתה מחדש של מפלגת העבודה כמפלגה סוציאל דמוקרטית ציונית".

 

כל אחד מהחותמים הוסיף גם מלים אישיות משלו:

רונה אורובנו, יו"ר איגוד הסטודנטים של בצלאל, החתומה על הודעת התמיכה:

"אני תומכת בשלי, קודם כל כי אני רואה אותה בתור אישה ראויה להנהגת המפלגה. צריך לתמוך בנשים ראויות ואני חושבת שחשוב שיהיו יותר נשים בפוליטיקה, בעיקר מישהי כמו שלי, מנהיגה מלידה, עם המון רגישות והבנה לצרכים הפנימיים של החברה הישראלית.
אני מאמינה שהיא מסוגלת על ידי הנהגת מפלגת העבודה להצליח ולהחזיר את החברה שלנו להבין שחשובה ההתעסקות במצב הכלכלי-חברתי, לא פחות מאשר המצב המדיני, לצמצם את הפערים בחברה ולדאוג שמדינת ישראל תהיה מדינה שערכי הצדק השוויון והדמוקרטיה הם הערכים הראשיים שעומדים לנגד עיניה".

רוני עזורה, יו"ר אגודת הסטודנטים מכללת עמק הירדן:
"אני מאמין כי דרכה של שלי תחזיר את המפלגה להניף את נס העבודה והרווחה, ותחזיר את הכבוד והלחם לציבור העובדים במדינה".

איתי גוטלר, יו"ר אגודת הסטודנטים באוניברסיטה העברית:
"החלטתי לתמוך אישית בשלי יחימוביץ', היות שלעת הזו אני מאמין שהינה הראויה להוביל את המפלגה. דרכה של שלי והאהדה הציבורית לה זוכה יובילו את המפלגה למקום של אלטרנטיבה שלטונית ראויה".

רן לבנה, יו"ר אגודת הסטודנטים באוניברסיטת ת"א:

"בחמש השנים האחרונות, מרבית המועמדים בחרו בין האפשרות של לשבת בממשלה או לחלופין בריחה מהקלחת הפוליטית. לעומתם, שלי הוכיחה נאמנות לדרכה של תנועת העבודה וחוללה מהפיכה חוקתית אמיתית בכל הנוגע לזכויות האדם העובד. אין לי ספק כי דרכה של ישראל בחזרה לשגשוג ולשוויון עוברת דרך מפלגת העבודה בראשות שלי יחימוביץ – הפוליטיקאית הכי אמינה, ישרה ויוזמת בחמש השנים האחרונות." 

 

מכתב היו"רים הרשמי:

14.6.11
לכל מאן דבעי

הנדון : תמיכתנו בשלי יחימוביץ בפריימריס של מפלגת העבודה

אנו ראשי אגודות סטודנטים, מביעים בזאת תמיכה בשלי יחימוביץ' לראשות מפלגת העבודה.
בחמש השנים האחרונות, הפכה 'העבודה' מפלגה מפוארת שהניחה את התשתיות עליהן הוקמה מדינת ישראל, למפלגה לרודפת כסאות וישבה בממשלת אולמרט ונתניהו. בחמש השנים האחרונות - נתנה המפלגה יד להקמת ועדת שוחט שהמליצה על העלאת שכר לימוד והפרטת מערכת ההשכלה הגבוהה, לא השכילה לתמוך במאבק המורים, לקדם תהליך מדיני, ונתנה יד למדיניות הפרטה קיצונית ולהרחבת הפערים החברתיים במדינת ישראל.
כעת, עם סגירת המפקד למפלגה – אנו יושבי ראש אגודת הסטודנטים, חברי מפלגת העבודה, מביעים תמיכה בלתי מסויגת בשלי יחימוביץ בהתמודדות לראשות המפלגה.
שלי יחימוביץ מסמנת עבורנו מנהיגות אחרת. אם רוב אנשי הציבור בישראל מובלים ולא מנהיגים - מגיבים למציאות ולא יוצרים אותה, שלי השכילה לחולל מהפיכה חוקתית בכל הנוגע לזכויות האדם העובד. בחמש השנים האחרונות שלי פעלה ללא לאות למען מדינת מופת. מדינה הגונה, אחראית, סולידארית, מוסרית, צודקת,המאפשרת לאזרחיה לחיות בכבוד וברווחה, באופן שהקיום שלהם לא יהיה רק קיום של הישרדות, אלא גם קיום ערכי ותרבותי. בעשייתה שינתה סדרי עולם בכל הנוגע לחיי האדם העובד – וכסטודנטים הנמצאים בשוק התעסוקה, או על סף כניסה לשוק זה – אנו גאים לתמוך במנהיגה היחידה שמשתמשת בפוליטיקה כאמצעי למימוש תפיסת העולם שלה ומצליחה לעשות שינוי אמיתי בחברה בה אנו חיים.
אנו סבורים כי הליכה בדרך אידיאולוגית מסוימת אינה מתבטאת בחתימה על דף נייר או ב"לייק" – אלא בעשייה ממושכת המגובה במשנה חברתית סדורה. כאשר שלי יחימוביץ תבחר לראשות המפלגה, אנו נעמוד לצידה ונתמוך בה להגשמת החזון ותפיסת עולמה אותי היא הובילה כח"כ והציגה כמועמדת לראשות המפלגה.
אנחנו תומכים בח"כ שלי יחימוביץ כי הבנו שהמדינה לא תחכה לנו עד שנסיים את התואר או יהיה לנו פחות לחץ בעבודה – וצריך לעשות פעולה אקטיבית בכדי לסייע לה לנצח בבחירות הללו, להוביל את מפלגת העבודה למקומה האמיתי בחברה הישראלית. בתמיכה זאת, אנו מקווים שכלל הסטודנטים בישראל יגלו אחריות חברתית עודפת, יתפקדו למפלגות - כל המפלגות – וישפיעו על המציאות הפוליטית והחברתית במדינת ישראל.
בברכה,
רן לבנה – יו"ר אגודת הסטודנטים של אוניברסיטת ת"א
איתי גוטלר – יו"ר אגודת הסטודנטים באוניברסיטה העברית
רוני עזורה – יו"ר אגודת הסטודנטים מכללת עמק הירדן
רונה אורובנו – יו"ר אגודת הסטודנטים בצלאל
אביתר חוגג – יו"ר אגודת הסטודנטים מכללת ספיר
יותם ברום – יו"ר אגודת הסטודנטים מכללת סמינר הקיבוצים
 

> מכתב היו"רים - הנוסח המקורי

> ההודעה לתקשורת של היו"רים

> עיתונות: וואלה  I  גל"צ