שלי לרינו צרור בגל"צ: "ירון ביבי הוא יריב אידאולוגי שחולל את הפרטת הקרקעות אבל פוטר כי הוא שומר סף נאמן וישר דרך"

8 ביולי, 2011
האזינו:

שלי בראיון לרינו צרור ב'מה בוער' בגל"צ:

"קודם כל צריך להזכיר את יסודותיה של הרפורמה הזאת - זו לא רפורמה מנהלית. בבסיסה עומד מהלך הרבה יותר חמור והוא הפרטת קרקעות המדינה והפיכתן למשאב שכיר, כשמדינת ישראל הופכת לבנק לסחר בקרקעות. והבעיה עם הסחורה הזאת שהבנק, מדינת ישראל, לכאורה סוחר בה כי היא פשוט נגמרת. אתה יודע, זה לא מים שאפשר להתפיל או כסף שאפשר למחזר אתה מוכר את הקרקעות וגמרת למכור את אדמות המדינה.

לכן דווקא מהזווית הזו של מי שנלחמה בכל הכוח נגד הפרטת הקרקעות ועימה הרפורמה במינהל מקרקעי ישראל וירון ביבי היה מהצד השני של המתרס כמי שרצה לחולל את הרפורמה אני אומרת לך באחריות ובניקיון כפיים, כי הוא היה יריב שלי, שהפיטורים שלו, ואלה פיטורים ולא התפטרות - הצרו את צעדיו, לא אפשרו לו לתפקד ובעצם נפטרו ממנו אך ורק בגלל שהוא שומר סף נאמן, ישר דרך ופקיד הגון.
לכן אני מאוד מאוד מוטרדת מהפיטורים האלו. אני חייבת גם להוסיף מה ירון ביבי מנע. ירון ביבי, שמימש את תפיסת העולם של בנימין נתניהו והביל את הרפורמה הזו, גם מנע מהלכים הרבה יותר חמורים. כי בתוכנית מאה הימים של בנימין נתניהו שנכתבה על ידי שר האוצר שטייניץ ובברכתו של נתניהו  לפני שהוא נבחר לראשות הממשלה, היה סעיף הזוי ביותר לגבי קרקעות כך. הסעיף אמר פחות או יותר, וכך ראה נתניהו את הרפורמה -  אם יתהלך אדם בארץ וראה קרקע בשטחי מדינת ישראל הוא יפנה למנהל מקרקעי ישראל ויבקש לרכוש אותה, ואם תוך שבועיים המנהל לא יוציא מכרז, יהיו בידיו כל מיני אמצעים לקבל את הקרקע. זה מערב פרוע באופן מוחלט. ירון ביבי, בתור בן אדם שמבין בקרקעות ורוצה חוק וסדר בעניין הזה מנע את המהלך הזה".

> האזינו לראיון: