"מה בוער למתמודדי העבודה?" מתי גולן מחזק את שלי בדרישה למפגן נקי והגון

17 באוגוסט, 2011

מתי גולן, גלובס

קשה מאוד להבין לאן מפלגת העבודה ממהרת. למה כל כך חשוב שהבחירות לראשות המפלגה יתקיימו ב"מועדן", כלומר ב-12 לספטמבר השנה? מה כבר יכול לקרות אם בחירות אלה יתקיימו שבוע יותר מאוחר, או חודש, או כמה חודשים?

סיפור הרקע הוא בעניין מתפקדים מפוקפקים. מסתבר שיש אלפי מתפקדים, הרשומים כחברים במפלגות אחרות, או ששמם מופיע יותר מפעם אחת, או שהם בכלל לא יודעים שהתפקדו, כלומר שכירים של קבלני קולות. עניין מאוד מפוקפק. מי ששמו הוזכר כאחד הבעייתיים ביותר בתחום המתפקדים הוא ח"כ עמיר פרץ. בין מתפקדיו מופיעים, בין השאר, חרדים שקשה מאד להאמין שהם רואים בפרץ, או במפלגת העבודה, גורמים שראוי להם לתמוך למטרה כלשהי.

ח"כ שלי יחימוביץ היא אחת מבין המועמדים לראשות המפלגה. היא הגישה בשעתו עתירה לבית המשפט בבקשה שיבדוק מה קורה במפקד החברים. בית המשפט הפנה אותה אל ועדת הבחירות של המפלגה.

את פרץ הדבר הזה הרתיח. מהמטה שלו יצאה בת קול, לפיה "יחימוביץ ירדה מהפסים". למה? - כי דווקא כשהעבודה צוברת כוח על גלי המחאה החברתית, "יחימוביץ' מנסה לגרש ממפלגת העבודה את הקולות החדשים ולהחזיר את העבודה לשנות ה-50". התפרצות מאד מוזרה - ועוד יותר מכך מחשידה. מה הבעיה? - אם הכל כשורה, אז אין ממה לחשוש, ואם משהו אינו כשורה, אתם לא רוצים לדעת?

מי באמת מחזיר את העבודה לימי מפא"י המכוערים? האם יחימוביץ המבקשת בדיקה, או פרץ והרצוג ושכמותם, המבקשים למנוע זאת. הרצוג נשאל על כך בראיון עתונאי ואמר שהחוק והצדק חשובים מאוד, אבל יחימוביץ "הרחיקה לכת" והיא פוגעת במפלגה. כלומר, בכל זאת, המפלגה חשובה יותר מהחוק והצדק ה"חשובים מאד".