יישום תיקון 24 לחוק הגנת השכר - מפעילת אולם אירועים לא פירטה מספר שעות בתלוש שכר ונקנסה ב- 36 אלף ש"ח

13 באוקטובר, 2011

חברת "גני אליזה" המפעילה אולם אירועים בבנימינה לא פירטה את כמות השעות בדוח שכר של 6 מעובדיה, ונקנסה.

אלפי שאולי

קנס כספי בסך 35,750 שקל והתחייבות בסך כ-85 אלף שקל הוטלו על חברת "גני אליזה בע"מ", המפעילה אולם אירועים בבנימינה, שהורשעה בעבירה של אי פירוט שעות העבודה בתלושי שכר של 6 עובדים בניגוד לחוק הגנת השכר וכן התחייבות להימנע מעבירה לתקופה של שנתיים. נשיא ביה"ד לעבודה בחיפה קבע כי "אי פירוט מידע בתלוש השכר אינו כשל טכני כי אם עבירה שיש להתבונן בה בחומרה".

חובה זו של המעסיק לפרט את שעות העבודה בתלוש השכר קמה לאחר תיקון 24 לחוק הגנת השכר שחוקק לפני כשלוש שנים ותכליתו הבטחת שכר הוגן לעובדים במשק הישראלי.

בעקבות התיקון החלו במשרד התמ"ת לבצע אכיפה בבתי עסק. במסגרת חקירות שנוהלו במחוז חיפה של האגף לאכיפת חוקי עבודה במשרד התעשייה, המסחר והתעסוקה (תמ"ת), ע"י המפקחת זהבית סבח בן חמו, נמצא כי ב"גני אליזה" הועסקו שישה עובדים אשר נמסרו לידיהם תלושי שכר, בהן לא מפורטות שעות העבודה שלהם, כפי הנדרש בחוק הגנת השכר. "גני האליזה" נחשב לגן אירועים מוביל באזור זיכרון בנימינה.

 

------

 

בעבר, היו מעסיקים שהשתמשו בתלוש שכר מיסתורי ומעורפל ככסות לעבריינות על חוקי העבודה והמגן. החל משנת 2009, עם כניסתו של התיקון לחוק הגנת השכר (תיקון 24, המכונה "חוק התלוש"), שחוקק על ידי ח"כ שלי יחימוביץ, התלוש קריא ומובן וכולל שורה ארוכה ביותר של כל רכיבי השכר והזכויות של העובד.

החוק מחייב להנפיק לעובדים תלושי שכר במילים מובנות וברורות - ולכלול פירוט של כל רכיב אפשרי בשכר, כל זכות, כל הטבה וכל הורדה שנעשית בשכרו של העובד. בין היתר חייבים להיכלל בתלוש: מספר השעות שהעובד עבד בפועל לרבות שעות נוספות, הפרשות לפנסיה, לקרן השתלמות, לביטוח מנהלים וכו', ניכויים שונים (מס הכנסה, ביטוח לאומי וכו'), נקודות זיכוי במס, ימי חופשה, הבראה, מחלה, פרטים מדוייקים על זהות המעביד, נסיעות, זכויות סוציאליות, כמה חסך העובד עד היום, על בסיס איזה שכר מחושבות זכויותיו, ועוד סעיפים רבים אשר מבהירים לעובד מה מצבו. בתלוש מצוינים גם שכר המינימום החודשי והשעתי, הן למבוגרים והן לבני נוער – הנהוגים במשק. כך יכול העובד לבדוק אם מעבידו מקיים את חוק שכר מינימום

מטרתו הראשונית של החוק הייתה מיסוד התלוש כמסמך קריא ומחייב, ואולם תוך כדי הדיונים הצלחנו להגיע להישג חשוב לא פחות - הפיכה של פסיקה בת ארבעים שנה, אשר הטילה על עובד חסר אונים את החובה להוכיח כי נוצל. כעת יתהפכו היוצרות וחובת ההוכחה תחול על המעביד. הסנקציות הפליליות שיחולו על מעסיק עבריין, לרבות מאסר, יהוו דגל אדום למעסיקים עבריינים.

 

עוד על התיקון לחוק הגנת השכר ופסיקות נוספות בעקבות החוק - באתר כאן וכאן.