שלי לראש הממשלה: "עצור את החקיקה הפרועה נגד בית המשפט העליון ואת הרס שלטון החוק, המתבצעים בחסותך ובידיעתך. בימי מנחם בגין זה לא היה קורה."

12 בנובמבר, 2011

יו"ר העבודה יחימוביץ' לרה"מ נתניהו: עצור את החקיקה הפרועה נגד בית המשפט העליון ואת הרס שלטון החוק, המתבצעים בחסותך ובידיעתך. בימי מנחם בגין זה לא היה קורה.

"נתניהו אינו יכול להסתתר עוד מאחורי גבם של חברי כנסת מהליכוד כמו אלקין ולוין, בהביאם הצעות חוק סהרוריות דוגמת זו שתובא לועדת שרים ביום א' – להפוך את חברי הכנסת לועדת קבלה המראיינת מועמדים לשיפוט. אני קוראת לועדת השרים לחקיקה לדחות בשאט נפש את החוק הזה".


יו"ר מפלגת העבודה שלי יחימוביץ' אמרה את הדברים בעת שהתארחה והרצתה בליל שבת באוהל יזכור של תנועת דרור ישראל בכיכר רבין. היא דיברה על הפגיעה בדמוקרטיה המגיעה מכיוונים שונים: הפקרת גורלם של אזרחים בידי בעלי ההון במקום בידי הממשלה, פעולות תג מחיר, הפגיעה בחופש העיתונות, והפערים המתעצמים בחברה הישראלית. חלק ניכר מדבריה יוחד להצעות החוק שמהותן הרס בתי המשפט באמצעות שליטה מוחלטת של הפוליטיקאים על השופטים.
יחימוביץ' קראה לראה"מ נתניהו לעצור את מבול החקיקה העויינת נגד בית המשפט העליון. "בעת האחרונה מתבצע הרס שלטון החוק תוך נסיון השתלטות עויינת על בית המשפט העליון. ח"כים של הליכוד, בחסותו ובידיעתו המלאה של נתניהו, פועלים באגרסביות ליצור מערכת משפטית מבוהלת, לא עצמאית ומסורסת, וליצור תלות מסוכנת בין השופטים ובין הפוליטיקאים שימנו אותם".
"נתניהו אינו יכול להסתתר עוד מאחורי גבם של חברי כנסת מהליכוד כמו אלקין ולוין, בהביאם הצעות חוק סהרוריות דוגמת זו שתובא לועדת שרים ביום א' – להפוך את חברי הכנסת לועדת קבלה המראיינת מועמדים לשיפוט. אני קוראת לועדת השרים לחקיקה לדחות בשאט נפש את החוק הזה, יחד עם ההתערבות הגסה בלשכת עורכי הדין ועם ביטול הסניוריטי, הופך את בית המשפט העליון, שהוא מהטובים בעולם – לערוגת המשחקים של הפוליטיקאים. זוהי פגיעה אנושה בדמוקרטיה."
"ממשלת אולמרט התאפיינה בהרס שלטון החוק וברדיפה אחרי בית המשפט העליון, מבקר המדינה, הפרקליטות, וכל מי שהיה מעורב בחקירותיו של אולמרט. כעת מתברר שממשלת נתניהו אינה נופלת מזו של אולמרט בביזוי שלטון החוק וברדיפתו. האם יש מישהו שמדמיין שבממשלת רבין, או אפילו בממשלת ליכוד בראשותו של מנחם בגין, היה סיכוי להצעות חוק סהרוריות כאלה לעבור את מפתנה של ועדת שרים לחקיקה? הן היו נעצרות שם לכל הפחות מחמת הבושה, בושה שאבדה לממשלה ולכנסת, אשר הביאו את חוסר המעצורים לכלל אידיאולוגיה בפני עצמה".
 

 

פורסם ב: וואלה!

פורסם ב: הארץ