שלי: "חוק לשון הרע יהיה מכשיר קטלני ובלעדי בידי בעלי הון ותאגידים חזקים להשליט משטר של פחד, ולגדוע כל בדל של עיתונות נשכנית, טובה וחוקרת"

22 בנובמבר, 2011

בדיון במליאה על חוק לשון הרע הביאה יחימוביץ' דוגמאות מעברה בחדשות ערוץ 2

יו"ר מפלגת העבודה שלי יחימוביץ: "חוק לשון הרע יהיה מכשיר קטלני ובלעדי בידי בעלי הון ותאגידים חזקים להשליט משטר של פחד, ולגדוע כל בדל של עיתונות נשכנית, טובה וחוקרת." יחימוביץ' סיפרה איך ערב עזיבתה את חברת החדשות של ערוץ 2 קיבלה חברת החדשות מהחברה לישראל מכתב איום חמור בתביעת דיבה בשל "גילוי דעת" ששידרה באולפן ששי, ובו מתחה ביקורת על דרישתו של סמי עופר ז"ל לשנות את שמו של מוזאון ת"א ל"מוזאון סמי ואביבה עופר" כנגד תרומה שהבטיח. החברה לישראל הודיעה כי המשפט יתנהל בארה"ב, דבר שגרם לדירקטוריון חברת החדשות להתקפל, והחליט על פרסום התנצלות משפילה, רק מפחד הוצאות המשפט שהיו מסיבות נזק כבד לחדשות.


"החוק לא ישרת שום אדם רגיל שכבודו נרמס. הוא יהיה מכשיר רב עוצמה רק בידי מי שיש לו ממון רב לנהל הליכים משפטיים. כבר היום משועבדים רבים מכלי התקשורת לאינטרסים של בעלי ההון, ועיתונאים, מתוך צנזורה עצמית, יודעים היטב, מראש, במי אסור לגעת. בכל העולם גוברת חקיקה הפוכה, המקשה על מגישי תביעות הפחדה ומונעת מהם לאיים בתביעות דיבה. אצלנו – הפוך. הולכים לאחור. ומחר נקום בבוקר אל עולם מופלא, שבו נצפה רק באח הגדול ונקרא ידיעות עיתונאיות על פרחים ועל פרפרים, ותהיה לנו יופי של מדינה".