שלי לנתניהו: "עצור המאגר הביומטרי - ישראלים בסכנה"

3 בינואר, 2012

יו"ר מפלגת העבודה שלי יחימוביץ' קוראת היום (ג') לראש הממשלה בנימין נתניהו לעצור מיד את יישומו של חוק הכללת אמצעי זיהוי ביומטריים במסמכי זיהוי ובמאגר מידע. זאת, בעקבות פריצת ההאקרים הסעודים וגניבת פרטי כרטיסי האשראי של 14 אלף ישראלים.

"החוק הביומטרי שועט קדימה ומסכן את פרטיותם, שלומם וכספם של ישראלים רבים", אמרה יחימוביץ' - שגם פרטיה נחשפו הלילה ברשת בידי ההאקרים הסעודיים. "זה חוק חשוך המקנה למדינה שליטה בלא מיצרים על מאגר של טביעות אצבע, תמונות ונתונים אישיים של אזרחי המדינה, כאילו היו עבריינים מבוקשים".

בחודש יוני האחרון אושרה הקמתו של מאגר ביומטרי בישראל. שלב הפיילוט של המאגר, שההצטרפות אליו תהיה וולונטרית, התחיל כבר בנובמבר, אך כאשר תקופת הפיילוט תסתיים - ב-31 באוקטובר 2013 לפי התכניות - ייאלצו כל אזרחי המדינה למסור את טביעות האצבע ותווי הפנים שלהם לטובת המאגר המודרני.
 

פורסם ב: גלובס

פורסם ב: TheMarker

פורסם ב: חדשות ערוץ 2

 

 

לאחר הסערה שהתעוררה עם ההודעה של האקרים סעודים על כך שהעלו לרשת שורה של קבצים, המכילים בין השאר עשרות אלפי מספרי כרטיסי אשראי של ישראלים, התברר שהבעיה היא לא רק נחלתו של כלל הציבור, אלא גם של נבחריו. לוואלה! חדשות נודע היום (שלישי) כי ההאקרים שמו את ידם גם על פרטי כרטיס האשראי של יו"ר מפלגת העבודה, שלי יחימוביץ'. לשכתה של יחימוביץ' אישרה כי ברשימה שפורסמה ברשת ומכילה את פרטי האזרחים שנפלו קורבן למזימה, מופיע גם שמה של יו"ר מפלגת העבודה.
 

פורסם ב: וואלה