שלי אמרה כי החוק לפיו 600 אלף יורדים יוכלו לבחור לכנסת הוא "חוק אנטי ציוני המהווה יריקה בפרצופם של אזרחי ישראל השותפים לבניין המדינה"

25 במרץ, 2012

יו"ר מפלגת העבודה, שלי יחימוביץ', אמרה כי החוק שמקדם מזכיר הממשלה לפי דרישת ליברמן וישראל ביתנו, לפיו 600 אלף יורדים יוכלו לבחור לכנסת הוא "חוק אנטי ציוני המהווה יריקה בפרצופם של אזרחי ישראל השותפים לבניין המדינה". לטענת יחימוביץ', בסיוע נתניהו, מנסה ליברמן להגדיל את כוחו הפוליטי במחיר פגיעה בחברה הישראלית ובדמוקרטיה שלה "ואנו לא ניתן לו לעשות זאת".
 

שלי תקפה את היוזמה, ואמרה כי מדובר בניסיון לאפשר הצבעה למאות אלפים של ישראלים לשעבר. "אין מחלוקת לגבי חשיבות פיתוח הקשר עם יהדות העולם, אולם אין בין הנושא הזה לבין הצעת החוק הצינית הזו דבר וחצי דבר", האשימה, "מדובר בהצעה שהיא בבחינת רגל בדלת בלבד להצעת החוק בה באמת מעוניינים 'ישראל ביתנו' ואיווט ליברמן - הצבעה של 700 אלף בני אדם, שעלולה להכריע את גורל כולנו".

"החיים במדינת ישראל הם נפלאים, אך מורכבים", הסבירה יחימוביץ', "בחרנו לחיות כאן לאור החזון הציוני, לחיות תחת סיכון תמידי, לשלוח את ילדינו לצבא, לשלם מיסים ולחיות את כל מגוון החיים המורכבים במדינה הזו. כשאנחנו הולכים לקלפי אנחנו עושים חישוב של כל המשמעויות של הצבעתנו - כלכלית, חברתית ובטחונית - ולפי זה בוחרים את מנהיגינו", הוסיפה, "לא יכול להיות שמי שבחר שלא לחיות בארץ - וזו זכותו של כל אדם, כמובן - יבחר כיצד תיראה הממשלה בישראל. זה בלתי נתפס".
 

פורסם ב: גלי צה"ל