עיתון סופשבוע של שלי

מצב פוליטי חדש: אני מתמודדת על ראשות הממשלה מול נתניהו - הוא לא נמשח למלכות ואפשר להפילו. זה לא אני, זה סטנלי פישר שמדבר כמונו. איך נראה הבית שלי לעומת בתים של פוליטיקאים אחרים, ובואו לבחירות למשמרת הצעירה.

30 במרץ, 2012

 

שלום חברות וחברים,

נוצר מצב פוליטי חדש: מפלגת העבודה בראשותי הפכה לאלטרנטיבה המשמעותית ביותר להחליף את נתניהו. הפריימריס בקדימה ובחירת מופז חיזקו אותנו, ומה שהיה ברור קודם מתעצם עוד יותר: אנחנו המפלגה הגדולה בגוש. הנה הסקר של מינה צמח (סימה קדמון בידיעות אחרונות: "יש מנצחת בפריימריס בקדימה, וקוראים לה שלי יחימוביץ'") ואותה תוצאה גם במעריב. גם בלי קשר לזהות המנצח והמפסיד שם, יש כבר מעבר המוני של מצביעי קדימה אלינו. השבוע קראתי שוב ושוב לעזוב את קדימה ולהצביע לעבודה בראשותי. לבוא למפלגה אידיאולוגית, אמיתית, שגם בנתה את המדינה אבל גם מלאה כבר בצעירים נהדרים שמזדהים עם ערכיה. העימות הגדול הוא על הנהגת המדינה. שם מחכה לנו נתניהו, האיש שבתקופתו גדלו הפערים במדינה למימדים מבהילים, קפיטליסט קיצוני, שמרסק בשיטתיות את מעמד הביניים בישראל. רק למפלגת העבודה בראשותי יש מענה אידיאולוגי אמיתי ועמוק, כלים, כוח, תמיכה  ויכולת להפיל אותו. הנה חלק מהראיונות: בפוליטיקה לפני התוצאות, בערוץ 10 אצל אורלי וגיא, בערב חדש אצל דן מרגלית ואראל סג"ל,  בגלי ישראל, ביומן הבוקר של רשת ב' אצל אריה גולן, ביומן הבוקר של גל"צ אצל גולן יוכפז ובחדשות ערוץ 2

האם בנימין נתניהו נמשח למלכות? לא. נכון, בסקרים נתניהו  מוביל. אבל זה לא תמיד היה כך ולא תמיד יהיה כך. לא ידוע לי על אצבע אלוהים שמשחה אותו למלך ישראל, והיהירות שלו, הזחיחות, וחטא ההיבריס – יעלו לו ביוקר. הוא פוליטיקאי, הפוליטיקה אצלנו הפכפכה וסוערת, אני אתמודד מולו על ראשות הממשלה, ולנו יש הסיכוי הכי גבוה לנצח במאבק הקשה והחשוב על פניה של המדינה.

זו לא אני, זה סטנלי שאומר. ביום ראשון ימלאו שלוש שנים לכהונת נתניהו. דו"ח בנק ישראל שפורסם השבוע הוא כתב אישום חמור נגד מדיניותו בשלוש השנים האלה. מדהים שהניתוח של הנגיד פישר זהה לניתוח שלנו, הסוציאל דמוקרטים: הרפורמה במס העשירה את העשירים ופגעה קשות בעניים ובמעמד הביניים; המדינה נסוגה מתפקידה כמספקת תשתית לאומית אוניברסאלית של חינוך, בריאות ושאר תנאי יסוד לקיום כנהוג במערב; מי שמוסיפים להיפגע יותר מכל הם אנשים עובדים; המינוף הפרוע של הטייקונים אינו תורם לכלכלה והפערים מתרחבים. הדבקות של נתניהו במתווה זה מרסקת את החברה הישראלית ושוב מתברר: רק ממשלה סוציאל דמוקרטית תתקן את הנזקים הקשים. לתקשורת. וכאילו בלי קשר, שכר הבכירים ל -2011 מתפרסם כעת, ומכה בתדהמה. הנה ראיון שלי על זה בערוץ 1, ועוד תקשורת.

כיבוש הלבבות. אחד הצדדים הכי מאתגרים של העבודה שלי הוא מפגשים עם קהלים. פריסה של השקפת העולם שלנו, שכנוע, כיבוש לבבות, ומענה כן לכל שאלה שאנשים שואלים. את רובכם הכרתי כך. זה כיף, זה אף פעם לא מעייף, וזו גם המשימה שלכם: לשכנע ולצרף עוד ועוד אנשים.
הנה חלק ממפגשי השבוע: (נגד כיוון השעון) עם סטודנטים במכללת תל חי, עם תלמידי בית הספר אל זועבייה בטייבה ביום האם (גם האמהות היו),עם תושבי הגליל העליון וחניכי המכינות הקדם צבאיות באירוע של מרכז יובלים בכפר הנשיא, עם הסטודנטים למשפטים במכללת נתניה, בכנס בנושא המאבק בלוביסטים במרכז האקדמי למשפט ועסקים ברמת גן. 


 

מעניין מאוד שאבי האמירה הלאומנית "בלי נאמנות אין אזרחות" איווט ליברמן מקדם יחד עם מזכיר הממשלה ובברכת נתניהו חוק שלפיו 600 אלף יורדים יוכלו לבחור לכנסת. זה חוק אנטי ציוני, יריקה בפרצופם של אזרחי ישראל השותפים לבניין המדינה ולחייה המעשיים והרוחניים, חשופים לסיכונים בטחוניים תמידיים, משרתים בצבא ומשלמים מיסים. בסיוע נתניהו ליברמן מנסה להגדיל את כוחו הפוליטי במחיר פגיעה בחברה הישראלית ובדמוקרטיה שלה. לתקשורת.

על אפליית הומואים והעלבתם שלא לצורך. ההומואים הם כבר מזמן לא בראש רשימת נשאי האיידס, אבל אצלנו במד"א, בניגוד למקובל במערב, לא נותנים להם לתרום דם. זה כשבמין לא בטוח אצל סטרייטים יש הרבה יותר סיכויי הידבקות, ועל זה לא שואלים במד"א. התערבות שלי תשנה כנראה את המצב המפלה הזה. הנה כתבה בהארץ, והמכתב שלי.

השתתפו בקמפיין "גם אני עזבתי את קדימה, לעבודה"  בלי "מיתוג", בלי כניעה לאופנה, ובלי חנופה אבל עם אמת פנימית עמוקה ועם דרך סוציאל דמוקרטית מחודדת וברורה, שמייצרת אלטרנטיבה שלטונית ותקווה למדינה הגונה וצודקת. היכנסו לדף הקמפיין, צפו בסרטונים של עוזבי קדימה לעבודה, שתפו חברים בפייסבוק ושלחו להם במייל, וגם... הקליטו את עצמכם או חברים, ושלחו לנו סרטונים ל- video@havoda.org.il 

אם אתם עוד לא בני 35 זה אומר שאתם יכולים להצטרף לחבר'ה המקסימים שלנו מהמשמרת הצעירה וגם להשתתף בבחירות. מיכל בירן, היו"ר הנמרצת של המשמרת, מבקשת למסור שהבחירות יתקיימו ב-18 במאי וייבחרו בהם ראשי הסניפים של המשמרת ברחבי הארץ. כדי להמשיך לעשות פעילות שטח איכותית בכל רחבי הארץ חשוב שבראש הסניפים המקומיים יעמדו האנשים הטובים ביותר. היכנסו לכאן בהקדם ובידקו אם יש לכם זכות הצבעה. לפרטים על הבחירות היכנסו לכאן. רוצים לשמוע עוד? פנו ל-mishmeret.tzeira@gmail.com   

בתים של פוליטיקאים. מאקו עשו כתבה מעניינת על בתים של פוליטיקאים. הבית שלי זכה לכיתוב "הכי מנהיגת מעמד הפועלים", וגם לצילום הזה:

ואת אחד משיאי הלייקים בפייסבוק שלי שבר הסטטוס הזה: "יש לי יום הולדת היום.. הנה קאפקייקס נורא טעימים שהבת המוכשרת שלי הכינה (מתי הפסיקו לאפות עוגות יום הולדת והתחילו להכין קאפקייקס?!)". אתם מוזמנים להיכנס (קליק על התמונה) ולשתף:


 

שבת שלום,

שלכם,

שלי