ראש האופוזיציה יחימוביץ' בשבתרבות: "השבוע צריך להירשם כנקודת מפנה ביחס העולם לאסד ולטבח בסוריה. אין די בגינויים חריפים".

10 ביוני, 2012

ראש האופוזיציה שלי יחימוביץ' אומרת כי על מעשי הטבח האכזריים שהיו השבוע בסוריה להיות נקודת מפנה ביחסה של הקהילה הבינלאומית לסוריה, וכי העולם אמנם מזועזע ממשטר אסד, הטובח בעמו ושובר שיאים של אכזריות שלטונית, אך אין די בזעזוע ובסנקציות חלקיות כמו הוצאת השגרירים, וגינויים חריפים. "יש להטיל חרם כלכלי מוחלט על סוריה ולהביא לבידודו של אסד, תוך מתן סיוע הומניטרי בינלאומי נרחב לאזרחים. ישראל מנועה כמובן מלהתערב בנעשה בגבולה הצפוני, אך עליה להשמיע תביעה מוסרית ברורה מהעולם להיחלץ מאדישותו".

יחימוביץ' אמרה את הדברים בשבתרבות במוזיאון תל אביב, בהנחייתו של אבי בטלהיים.

 

יחימוביץ' התייחסה גם למפלגתה ואמרה כי העובדה שמפלגת העבודה עומדת עכשיו על שיעורי תמיכה של כעשרים מנדטים, ממחישה יותר מכל כי שלטון נתניהו אינו גזירת גורל וכי הוא פוליטיקאי - שבעבודה נכונה ניתן להחליף, כשמובן שהאלטרנטיבה היחידה לנתניהו ולליכוד היא מפלגת העבודה בראשותה.

לשאלה על כניסתם לפוליטיקה של עיתונאים בכלל ושל יאיר לפיד בפרט, אמרה יחימוביץ' כי ככלל כניסתם של אנשי תקשורת לפוליטיקה התבררה מאז קום המדינה כמוצלחת ברוב המקרים וכי עיתונאים מצליחים להשתלב היטב במערכת הפוליטית. באשר לשאלה הספציפית אמרה: "בכל מערכת בחירות קמה מפלגת אופנה, שמצליחה להביא אליה מספר בינוני של מנדטים, של אנשים טובים הכמהים לשינוי ובכל פעם תופסים את הראש רגע אחרי הבחירות ושואלים את עצמם מדוע בזבזו את קולם. כך היו דש, מפלגת המרכז, הגמלאים ועוד מפלגות רבות, וכזו היא גם מפלגתו של לפיד. הצבעה לכנסת צריכה להכריע את הכף בין שני גושים גדולים. וכיום, יש רק שתי מפלגות רלוונטיות שמשקפות אידיאולוגיות שונות, ומסוגלות להוביל את המדינה. מפלגת העבודה והליכוד. כל הצבעה אחרת היא הצבעה שהיא אמנם לגיטימית, אבל אינה מהווה הכרעה פוליטית אמיתית. אני קוראת לציבור לא להצביע למפלגות שתאריך התפוגה שלהן כבר מוצמד אליהן".

יחימוביץ' אמרה עוד כי הקרב המשמעותי והעמוק ביותר שיתנהל בחודשים הקרובים הוא הקרב על התקציב. אשר עומד להיות תקציב רע ומר עם קיצוצים מפליגים שיאלצו את אזרחי מדינת ישראל לשלם מכיסם על מה שהם משלמים עליו ממילא ממיסיהם: חינוך, בריאות, ביטחון פנים ועוד. "תקציב זה יעמיק את הפערים בחברה הישראלית ויקטין את אחריות המדינה לאזרחיה ובכוונתי להיאבק בו בכל דרך".

 

פורסם:

nrg, אריק בנדר

וואלה!חדשות