יחימוביץ' במסיבת העיתונאים בכנסת הבוקר: "ביבי בוא לבחירות. בוא לבחירות על הנושאים שמעסיקים את החברה הישראלית, על הסוגיות הערכיות שהציבור צריך להכריע עליהם בצורה נקייה"

18 ביולי, 2012

ראש האופוזיציה, יחימוביץ' במסיבת העיתונאים בכנסת הבוקר: "ביבי בוא לבחירות. בוא לבחירות על הנושאים שמעסיקים את החברה הישראלית, על הסוגיות הערכיות שהציבור צריך להכריע עליהם בצורה נקייה. התאריך הנכון ביותר הוא ה-27 בנובמבר"

בעקבות ההתפתחויות הפוליטיות האחרונות, ראש האופוזיציה, שלי יחימוביץ', ערכה הבוקר מסיבת עיתונאים בחדר סיעת העבודה בכנסת:

"אנחנו בסופו של קרקס פוליטי קשה במיוחד שנמשך, לצערי, יותר מחודשיים. קרקסים יש בהם אלמנט בידורי, אבל לא היה שום דבר משעשע בקרקס המתמשך הזה. היה בזה רק בוז וקלון למערכת הפוליטית. היינו עדים לשבירת כל שיא באופורטוניזם. היינו עדים לספינים, תרגילים פוליטיים, חבירה פוליטית – ראשיתה בחטא וסופה בחטא. הסיטואציה הזו שעלולה להיות פתטית עד כדי שעשוע היא מסוכנת מאוד, כי היא מסכנת את הדמוקרטיה הישראלית והיא גורמת לציבור לאבד את האמון במערכת הפוליטית. מה חושב הציבור כשהוא רואה את ערימת התרגילים חסרי התקדים?

מילה על רה"מ נתניהו – לרה"מ יש חזון. לחזון הזה קוראים בנימין נתניהו, ובזה מתרכזים כל מעשיו. אחרי שהיינו עדים להבניה מגוחכת של אותו ביבי קינג, לכאורה, אנחנו מסתכלים על מעשיו בימים האחרונים- בפועל, אנחנו רואים הישרדות בכל מחיר. היעדר חזון מוחלט, היעדר דרך. לא דרך חברתית- כלכלית, לא דרך מדינית ולא דרך אזרחית. אין יותר יעדים לממשלה הזו. היעדים הם רק יעדי הישרדות. למדינת ישראל מגיע יותר מזה. אנו עדים לספינים שכל תפקידם לא לדאוג לאזרחי המדינה אלא לאזרח נתניהו. איך אפשר לסמוך על ראש ממשלה כזה שחי ממבזק למבזק, מספין לספין, שמשנה את דעתו בכל כמה שעות? מגיע לנו יותר מזה.


זו תקופה של דמדומים פוליטיים- זה מסכן את המערכת הפוליטית כולה. הפארסה הזו עלתה לנו ביוקר ואסור שהיא תמשך. לפני מספר שבועות היינו אמורים להתניע מערכת בחירות והיום להיות 7 שבועות לפני בחירות.

אני פונה אליך רה"מ ואומרת- ביבי בוא לבחירות, זה הדבר הצודק, זה הדבר הנכון והראוי שמגיע למדינת ישראל וזה היה צריך להתרחש לפני חודשיים. בוא לבחירות על הנושאים שמעסיקים את החברה הישראלית, על הסוגיות הערכיות שהציבור צריך להכריע עליהם בצורה נקייה ולא בצורת הדילים המכוערת של החודשים האחרונים. גררת אותנו לתקופה בזויה. אתה יודע שאין לך הכרעה בשום נושא ועניין. התקציב שאתה מתכנן מוביל את החברה הישראלית למקומות שאסור לנו להיות בהם – בהם מעמד הביניים נשחק, החלש נותר מאחור והחזק מתעשר עוד ועוד על חשבון החברה הישראלית, וזאת בשיתוף פעולה מלא של ראש הממשלה.

יש לנו תאריך הגיוני. הגענו למסקנה שהתאריך הנכון ביותר הוא ה- 27 בנובמבר השנה. אני קוראת לך ביבי, בוא לבחירות.


שלושה דברים ודאיים אנו יודעים ברגע זה: קדימה אינה קיימת יותר, הבחירות יוקדמו, המאבק על ההנהגה הוא בין מפלגת העבודה בראשותי למפלגת הליכוד בראשות נתניהו. זה מאבק בין ספינים ופוטואופים לפוליטיקה שהיא כלי למימוש ערכים ואידיאולוגיה".

 

פורסם:

ynet

הארץ

וואלה

nrg

חדשות 2

מגאפון

mako

נענע10

גלובס

גל"צ

TheJerusalemPost