שלי על כוונתו של נתניהו לייצר מסלול פיטורים מהיר במגזר הציבורי: "לא נתניהו יפטר מורים, עובדים סוציאליים ואחיות – אלא הציבור הוא שיפטר אותו "

10 בספטמבר, 2012

יחימוביץ': לא נתניהו יפטר מורים, עובדים סוציאליים ואחיות – אלא הציבור הוא שיפטר אותו * שאיפתו לייצר מסלול פיטורים מהיר לעובדים מסורים שמרוויחים מעט עומדת בסתירה צורמת לכך שסיכל בכוח כל נסיון להגביל שכר בכירים מושחת ומנופח

יו"ר מפלגת העבודה שלי יחימוביץ' אומרת על כוונתו של ראה"מ נתניהו לייצר מסלול פיטורים מהיר במגזר הציבורי, כי לא נתניהו יפטר את עובדי הציבור אלא הציבור הוא שיפטר אותו. "בעיצומו של גל פיטורים שנתניהו לא עושה דבר למנוע אותו, הוא מחליט כי הבעיה הדחופה ביותר היא לפטר במהירות אנשים עובדים ומסורים המשתכרים שכר דל, ובהם מורים, רופאים, אחיות, עובדים סוציאליים, שוטרים, גננות, פרקליטים וסוהרים. תחת ניצוחו של נתניהו התכווץ המגזר הציבורי אחרי שהופרט, יובש וקוצץ. כתוצאה מכך עומדת ישראל באחד המקומות הנמוכים במערב בהוצאה האזרחית לנפש, ומעמד הביניים נאלץ לשלם מכיסו את מה שמגיע לו בדין. נתניהו יודע היטב כי רבים מעובדי המגזר הציבורי הפכו מזמן לעובדי קבלן מנוצלים, והודעתו היא צינית ואכזרית, ונועדה להפוך מאות אלפי עובדים מסורים ליעד לשנאה ועוינות. היא צורמת במיוחד נוכח העובדה שסיכל בכוח כל נסיון להגביל ולו במעט את השכר המושחת והמנופח של מנהלים בחברות הציבוריות שנסחרות בבורסה."