שלי ביומן הערב של גל"צ: "הציבור יותר חכם ויותר קורא תיגר ויותר מבין שלממשלה יש אחריות לא רק לביטחון בגבולות, אלא גם לבטחון שמשמעו בריאות טובה, קורת גג לראשך ופרנסה בכבוד"

9 באוקטובר, 2012
האזינו:

ירון וילנסקי, גל"צ

 

"בפועל מדינת ישראל נמצאת בקמפיין בחירות יותר מחצי שנה, זה מאוד לא בריא למדינה, שערורייתי להתנהל בלי תקציב. ולכן אנחנו קוראים כבר הרבה זמן והיום אני חוזרת וקוראת לראש הממשלה להודיע על הקדמת הבחירות. לנו יש גם תאריך מוצע. התאריך המוקדם ככל האפשר שגם מאפשר היערכות הוא ה- 29 בינואר. יום שלישי בשבוע. 

אני עוסקת בענייני המפלגה שאני עומדת בראשה, מפלגת העבודה. אנחנו מוכנים לבחירות, אנחנו מוכנים גם ארגונית, הקמנו במהלך השנה הזאת 103 מטות מתנדבים ברחבי הארץ, שהם השלד הארגוני, ובנוסף לבחירות פנימיות שכבר סיימנו לעשות למוסדות שלנו. אנחנו מגיעים עם עוצמה פנימית מאוד גדולה, מפלגה שמתפקדת באופן מאוד אינטנסיבי, עם כמויות אדירות של חברים חדשים, רבים מהם צעירים, אנחנו מוכנים גם מבחינת סדר היום שלנו.

את מעדיפה לראות רשימה שהיא חדשה לגמרי, אנשים שמעולם לא היו בכנסת?

הסוד של רשימה מוצלחת הוא תמהיל נכון בין ותיקים לחדשים, בין מבוגרים לצעירים, כשאני מסתכלת על רשימה טובה, זאת צריכה להיות רשימה שמחויבת אידאולוגית לסדר יום והחברים בה מגיעים לשרת את הציבור ומגיעים מתוך אמונה ומתוך רצון לכונן כאן משהו חדש ושונה של חלוקת משאבים הוגנת, של כלכלה הוגנת, של חברה צודקת. ברגע שהרוב המכריע של הרשימה שלנו לכנסת ידבקו במסר הזה, זאת תהיה רשימה טובה ומוצלחת. אצלנו, לא אני קובעת מי יהיה ברשימה - זה היופי שבדבר. יקבעו מי יהיה ברשימה כל אותם אנשים שחברו אלינו, רבים מהם צעירים אבל גם מבוגרים. הם יקבעו בפריימריז פתוחים ודמוקרטיים איך תיראה רשימת העבודה לכנסת.

אלה בחירות שבאות שנה ויותר אחרי המחאה החברתית, העובדה שיש בחירות בקרוב יגרום למשהו אחר ברחובות עכשיו?

יש שינוי תת קרקעי עמוק מאוד שהוא מתרחש כבר כמה שנים. הייתי אומרת שלוש-ארבע שנים. מתרחש באופן עמוק מאוד. הציבור מבין כבר, אי אפשר למכור שטויות וסיסמאות וקמפיינים ריקים מתוכן לציבור, הציבור יותר חכם ויותר קורא תיגר ויותר מבין שלממשלה יש אחריות לא רק לביטחון בגבולות, אלא גם לבטחון שמשמעו בריאות טובה, קורת גג לראשך ופרנסה בכבוד. על כל אלה חייבת הממשלה לתת דין וחשבון, לא רק על סוגיות מדיניות ובטחוניות כמו שאנחנו מכירים."