שלי בראיון ליומן הבוקר של רשת ב': "אני רוצה לכונן כאן חברה מוסרית, עם חברה צודקת, כלכלה הוגנת וחלוקת משאבים הוגנת ולהפסיק את המנהג הקלוקל שבו קומץ אנשים תופחים ומשמינים עד בלי היכר ומעמד הביניים ועיקר הציבור קורסים תחת עול הגזרות"

10 באוקטובר, 2012
האזינו:

אריה גולן, רשת ב'

 

לא חסר לך גנרל בנבחרת של מפלגת העבודה?

אני אחלק את התשובה לשתיים, קודם כל יש לי הערכה עצומה לאנשים ששירתו מרבית חייהם בצה"ל ובזמנו התנגדתי חריפות לחוק הצינון מצה"ל של שטייניץ, שגוזר שלוש שנות צינון לאנשים עם דרגות בכירות שהשתחררו מהצבא. בוודאי שנקבל אנשים עם עבר צבאי. יש הרבה ראויים מאוד, ויש לנו הרבה מקומות.

הדבר הנוסף שיש לי להגיד שמפלגת העבודה הגיעה לאמון שמקבלת בציבור בלי גנרלים, ולכן אני חושבת שיש כאן איזשהו שינוי אווירה מאוד משמעותי בסדר היום, שאני עומלת עליו באמונה גדולה מאוד כבר לאורך שנים. היום הוא סדר היום המוביל בישראל.

האם אכן הציבור מוכן לבלוע את סדר היום הסוציאל-דמוקרטי המאוד ברור שלך ושל מפלגתך? מסר שיש המכנים אותו פופוליסטי, ואפילו קומוניסטי?

מילים שנאמרות ומי שאומר אותם לא מתכוון באמת. אני נמצאת במצב המצוין שבו כל המפלגות האחרות תוקפות אותי - גם השמאל, גם הימין, כולם ביחד מכלים זמנם עליי ועל מפלגת העבודה שאני עומדת בראשה. זה סימן מצוין. כיוון שאנחנו גורם מאוד חזק, הגורם היחיד שיכול להיות אלטרנטינה שלטונית לבנימין נתניהו. יגידו מה שיגידו, תהיה ביקורת. 

האם אולמרט יכול להיות אלטרנטיבה לנתניהו?

על אולמרט אני אגיד דבר עקרוני, אני לא מוכנה לראות אנשים מושחתים בפוליטיקה, לא מוכנה. טוהר מידות, ניקיון כפיים, שמירה על החוק, זאת לא איזו תכונה אקזוטית נדירה שצריך לחפש אותה בנרות. זה הבסיס. עליה אפשר לדרוש עוד דברים - אפשר לדרוש מנהיגות, כריזמה, יכולות. 

שאול מופז מדגיש ששלי יחימוביץ לא הייתה רמטכ"ל ולא הייתה שר בטחון

עם עובדות אי אפשר להתווכח, לא הייתי רמטכ"ל ולא הייתי שר בטחון. אני גם אישה - ויש אנשים שלא השלימו עם העובדה שאנחנו דמוקרטיה מערבית שבה אישה יכולה להיות ראש ממשלה. למזלנו, הייתה ראש ממשלה אישה כך שהמחסום הפסיכולוגי הזה הוסר. אני באמת לא רוצה לפתוח בויכוח. שאול מופז איש טוב, את בנימין נתניהו אני מכבדת, אני לא מתכוונת לזלזל בו. 

יש אנשים שאומרים שתיכנסי לממשלת נתניהו הבאה

מדובר בדבר שאין לו שחר, אבל אני לא מתכוונת להיכנע ללחצים ולפסול איזשהי מפלגה על בסיס פרסונלי. בסופו של דבר אני רוצה לכונן כאן חברה מוסרית, עם חברה צודקת, כלכלה הוגנת וחלוקת משאבים הוגנת ולהפסיק את המנהג הקלוקל שבו קומץ אנשים תופחים ומשמינים עד בלי היכר ומעמד הביניים ועיקר הציבור קורסים תחת עול הגזרות. את סדר היום הזה אני מתכוונת להוביל ומי שיקבע הוא הציבור.