שלי על דוח ה-OECD על מערכת הבריאות: "הדוח מדגים במספרים את מה שכל אזרח רגיל חש על בשרו: מערכת הבריאות הנפלאה של מדינת ישראל תקרוס ותיעלם אם ימשך העשור הכלכלי של נתניהו"

14 באוקטובר, 2012

שלי בתגובה על דוח ה-OECD על מערכת הבריאות: "הדוח מדגים במספרים את מה שכל אזרח רגיל חש על בשרו: מערכת הבריאות הנפלאה של מדינת ישראל תקרוס ותיעלם אם ימשך העשור הכלכלי של נתניהו. הישגיה של מערכת הבריאות, שעל כולנו להיות גאים בהם, הם תוצאה של השקעות וערכי עבר שנתניהו עדיין לא הצליח לחבל בהם, ושל  אנשים ברוכי כישרון וחדורי אתוס של ערבות הדדית שהובילו אותה אל הפסגה. מרגע שמונה נתניהו לשר אוצר נשחקה המערכת בשיטתיות מפחידה, קוצצו מיליארדים בתקציבה והופרטו חלקים נרחבים ממנה. בפועל כמעט כל משפחה בישראל נאלצת לשלם מכיסה ביטוח נוסף, על מה שהיא זכאית לקבל חינם אין כסף ועל מה שכבר שילמה עליו מיסים.

אי השוויון בין המרכז לפריפריה, בין מבוגרים לצעירים ובעיקר בין עשירים למעמד הביניים והחלשים התרחב בצורה מסוכנת והוא מאיים על היכולת של מדינת ישראל להבטיח בריאות ציבורית לכולם.

אני מתחייבת כי ממשלה בראשות מפלגת העבודה תחזיר את המשאבים שקוצצו ממערכת הבריאות, תשים סוף להפרטה, תשנה את המגמה של הסתמכות כמעט מלאה על ביטוחי בריאות פרטיים ותחזיר את האמון במערכת הציבורית שלמרות כל הקשיים נחשבת אחת המערכות הטובות בעולם".