שלי למשדר וואלה! חדשות: "לראשונה זה שנים, המאבק אידיאולוגי"

15 באוקטובר, 2012

בראיון לוואלה! חדשות העריכה יו"ר העבודה כי מפלגתה תהיה השנייה בגודלה, ואף עשויה לעבור את הליכוד. במפלגת השלטון התייחסו למאבק הפנימי: "הולך להיות קרב איתנים"

 

 

הכנסת צפויה להתפזר הערב (שני) וכל העיניים נשואות ל-22 בינואר - מועד הבחירות. "יש דבר ברור, מפלגת העבודה היא השנייה בגודלה אחרי הליכוד", הבהירה יו"ר העבודה, שלי יחימוביץ', שמפלגתה זוכה לסקרים מחמיאים, בראיון לוואלה! חדשות, במסגרת משדר מיוחד בהנחיית ינון מגל ממשכן הכנסת בירושלים. לדבריה, לפי סקר שנערך לאחרונה, מפלגתה אף עשויה בנסיבות מסוימות לעבור את הליכוד.

"נורתה ירייית הפתיחה לבחירות כשבעצם לראשונה מזה שנים רבות המאבק הוא אידיאולוגי. בין שתי תפיסות עולם שונות. בין תפיסת עולם קפיטליסטית דרווינסיטית, שרואה את החברה הישראלית כג'ונגל שבו מעמד הביניים והחלש ניגף מאחור, לבין התפיסה הסוציאל-דמוקרטית המאוזנת שאני ומפלגת העובדה מביאים", הכריזה יחימוביץ'.

יו"ר העבודה מתחה ביקורת על ראש הממשלה, בנימין נתניהו, ואמרה כי "תחת ממשלו של נתניהו, הליכוד הפכה למפלגה שמשרתת קבוצה קטנה מאוד באוכלוסייה". "חסרים לכאורה 14 מיליארד שקלים, ברור מאיפה הליכוד מתכוון לקחת אותם. מהרווחה, מהבריאות מהחינוך. רק מהרווחים הכלואים של חברות עשירות אפשר להוציא עכשיו שומת מס הכנסה על כספים שהם כבר הוציאו 14 מיליארד שקלים".

"חברה וכלכלה תחילה", הבהירה יחימוביץ' והתייחסה להרכבת רשימתה. "אצלנו יש פריימריז דמוקרטיים, בניגוד למפלגות אחרות. יש שמונה ח"כים מכהנים ו-20 מנדטים לפחות בסקרים. זה אומר שיהיו הרבה מנדטים חדשים".