יחימוביץ' בפגישותיה עם ח"כ נחמן שי וסתיו שפיר על איחוד נתניהו-ליברמן: "נתניהו היה הראשון להבין ולראות שהסקרים קרבו את העבודה לליכוד ובחלקם אף עברו אותו. המעשה שלו היתה טעות פוליטית שהוסיפה לנו עוצמה רבה"

29 באוקטובר, 2012

יחימוביץ' במפגשים היום עם ח"כ ד"ר נחמן שי וסתיו שפיר על איחוד נתניהו-ליברמן: "היו רבים שחשבו שמערכת הבחירות הוכרעה. נתניהו היה הראשון להבין ולראות שהסקרים קרבו את העבודה לליכוד ובחלקם אף עברו אותו. המעשה של נתניהו היתה טעות פוליטית שהוסיפה לנו עוצמה רבה". ח"כ שי: "מוכרחים להקים גוש אחד סביב מפלגת העבודה וסביב מפלגת העבודה ושלי יחימוביץ' ובהובלתם- הגוש הזה הוא היחיד שיוכל לעמוד באתגרים".
שפיר: "לפנינו משימה קשה ומשמעותית, לקחת את התקווה בלבבות של כולנו ולהניע אותה קדימה במערכת בחירות מאתגרת ולנצח"

יחימוביץ' ברכה את המצטרפים והתייחסה לחבירה של נתניהו לליברמן ולסקרים האחרונים.

יחימוביץ' בפגישה עם ח"כ שי: "אני שמחה לקבל למפלגתנו את ח"כ נחמן שי, שותף פעיל שלי לחקיקה, ח"כ משובח ביותר. הובלנו ביחד כמה חוקים ונאבקנו נגד הפרטת קרקעות. נחמן מאוד קרוב למפלגת העבודה בערכיו, ואני מקבלת אותו בהערכה ומאחלת לו הצלחה.
היו רבים שחשבו שמערכת הבחירות הוכרעה.נתניהו היה מודאג מאוד מהסקרים שקרבו את העבודה לליכוד ובחלקם אף עברו אותו. זו הסיבה היחידה לחבירה לליברמן. רבים מתומכי הליכוד מתקשים להזדהות אתו ואנו רואים מעבר אינטנסיבי מהליכוד אלינו. יש קבוצה חברתית בליכוד שמאוד מאוכזבת מנתניהו. המעשה של נתניהו היתה טעות פוליטית שהוסיפה לנו עוצמה רבה, וחזקה אותנו".

ח"כ ד"ר שי: "אני רוצה להודות לשלי על שהזמינה אותי וקדמה את פני בברכה. מה שהניע אותי לעשות את המהלך היה הגוש שקם מימין שהפחיד אותי: מוכרחים להקים גוש אחד סביב מפלגת העבודה וסביב שלי יחימוביץ'- הגוש הזה הוא היחיד שיוכל לעמוד באתגרים. ההכרעות שעלינו לקחת בשנים הקרובות צריכות להיות ברוח האידיאולוגיה ובחשיבה של המחנה הזה. אני בחרתי לפעול במקום הקרוב לאמונותיי. אני מביא איתי ניסיון עשיר, גם בתחום החברתי וגם בתחום המדיני. עלינו לפעול בנושאים המדיניים על מנת להשאיר ישראל יהודית ודמוקרטית, לצד הצורך לחולל מהפכה בחשיבה של המדינה כלפי אזרחיה. לא יכול להיות שהמדינה תזרוק את כל הנטל על התושבים ומותר גם למדינה להיות מעורבת. בימים האחרונים אני מרגיש מעבר מהגוש הימני למפלגת העבודה." 

יחימוביץ' בפגישה עם סתיו שפיר: "מדובר ברומן ארוך. אנחנו מדברות כבר יותר משנה שיחות ארוכות ומעמיקות על מהות המחאה ועל התהליכים החברתיים שעוברת מדינת ישראל. סתיו מייצגת את הרוח העמוקה של המחאה. היא הבינה תהליכים, התעקשה ללמוד סוגיות כלכליות, חברה לאנשי אקדמיה והיא מנהיגה לא רק את המחאה. הצטרפותה תורמת רבות למפלגה ומאפיינת אותה באור ברור של הפתרון הפוליטי והמנהיגותי לרוח המחאה".

שפיר: "זו היתה דרך ארוכה. התחלנו מאוהלים ברחובות, ביציאה עממית למחאה הגדולה ביותר במדינה, עם המון מאמץ בשטח. לפנינו משימה קשה ומשמעותית, לקחת את התקווה בלבבות של כולנו ולהניע אותה קדימה במערכת בחירות מאתגרת ולנצח".