שלי בראיון לאריה גולן: "מבנה הרשימה שהבאתי אתמול הוא הכי דמוקרטי והכי מייצג את כלל האוכלוסיה"

31 באוקטובר, 2012
האזינו:

שלי בראיון לאריה גולן ב'הבוקר הזה' ברשת ב, 31.10.2012

 

בוקר טוב לשלי יחימוביץ', יושבת ראש מפלגת העבודה

בוקר טוב אריה

שמעת את ישראל סביון. את דוחקת את הוותיקים, את התומכים המסורתיים של העובדה, הקיבוצניקים, את פוגעת בייצוג המגזרי. הוא הביא דוגמא של מישהו מחיפה, עורך דין, בחור מוכשר, אבל הוא לא סלב הו לא מופיע בטלוויזיה, אז הוא לא יוכל להיבחר בפריימריז.

קודם כל אני חייבת לציין שזה היה מאוד משעשע לשמוע את ישראל סביון...

משעשע?

שהוא האיש העשיר ביותר בחיפה, הבעלים של הגרנד קניון, מדבר על זכויותיהם של מיעוטים. היה בזה דיסוננס מסוים. אבל לגופו של עניין. הרשימה... מבנה הרשימה שאני הבאתי אתמול הוא הכי דמוקרטי, הכי מייצג את כלל האוכלוסייה והוא שם קץ לקומבינות, שנדמה לי שאתה הגדרת אותן מפא"יניקיות, ישנות. מפא"י עשתה דברים גדולים וחשובים, אבל שיטות הבחירה האלה לא רלוונטיות להיום. אלה שיטות שבהן ישבו בחדר סגור כמה עסקנים והחליטו מי החבר שיישב במשבצת X  והוא נכנס לכנסת ועל... או בלי בחירות בכלל, וזה קרה אפילו בבחירות האחרונות או באלף קולות. זה דבר שלא יעשה. לייצג את הציבור בכנסת זאת משימה כבירה וצריך להתאמץ בשבילה.

אבל איך אדם מחיפה, או מעיר אחרת, יכול להגיע כשהוא לא מוכר. את יודעת שיש כבר מכנים את המפלגה שאת בונה אותה עכשיו, מפלגת העיתונאים.

זה חסר שחר לחלוטין אריה. אני עומלת בכל כוחי כדי לייצר רשימה שבאמת נותנת ייצוג מרשים, גם לאנשי חינוך, גם לאנשי היי-טק, גם לאנשי צבא. באמת קשת פנורמית מרהיבה של החברה הישראלית. ויכול להיות שנתפסים לשם כזה או אחר, אבל אני מתחייבת בפניך, זאת לא תהיה רשימת עיתונאים ואני אעשה הכול כדי שזה לא יהיה. ובסופו של דבר, באמת, תראה... ציבור חברי מפלגת העבודה יודע שאני עושה את הדבר הנכון. הציבור בישראל יודע שאני עושה את הדבר הנכון.