עוד הצעה פופוליסטית של שלי יחימוביץ' - The Marker

3 בנובמבר, 2007
מאת גיא משיח

כיצד מסייעת חברת הכנסת יחימוביץ' דווקא לעשר המשפחות הכי עשירות במשק

הצעת החוק של חברת הכנסת שלי יחימוביץ', הדורשת להגביל את השכר הכי גבוה לסכום של פי 50 מהשכר הכי נמוך באותו מקום עבודה, היא הצעה חוק פופוליסטית, המלאה חולשות וחורים כרימון.

יחימוביץ', עיתונאית לשעבר, אולי יודעת טוב מכול שאר חברי הכנסת כיצד לזכות בכותרת, אבל הצעת החוק השטחית והרדודה שהגישה, עלולה לפגוע אנושות באפשרות להסדיר בחוק את בעיית פערי ההכנסות הבלתי נסבלים במשק הישראלי.

יחימוביץ אכן עלתה על הנקודה הכי כואבת כיום לציבור העובדים בישראל; הביקורת הציבורית מוצדקת נוכח פערי השכר האסטרונומיים המהווים פצצת זמן חברתית. אלא שהצעת חוק אינה מסתיימת בהשגת כותרת, ובהצעה הרשלנית שהגישה חברת הכנסת יחימוביץ רבים עד מאוד הכשלים, והם שימנעו את השגת השינוי המיוחל בפערי השכר.

ההצעה נוקבת בנוסחת "קסם" של "פי 50" כפיתרון פלא. אלא שכפולת ה"פי 50" הינה מלכודת מסוכנת. באופן אבסורדי, יכול המנכ"ל לקחת למשל את עובדת הניקיון, המשתכרת את השכר הנמוך ביותר בחברה, נאמר את שכר המינימום, להוסיף לשכרה 200 שקל, וכך יתאפשר לו לעלות את שכרו האישי באופן מיידי בלא פחות מ- 10,000 שקלים.

הצעת החוק גם אינה מטפלת כלל בפערי השכר הבלתי נסבלים במגזר הציבורי. גם אחרי ההצעה יוותרו בגופים הציבוריים, דוגמת בנק ישראל, הרשויות המקומות והמונופולים הממשלתיים עשרות אלפי "חתולים שמנים", עם שכר הגבוה פי 5 ולעיתים אף פי 10 מהשכר הממוצע במשק.

"כשהמורים משתכרים כמו עוזרות בית" כפי שהכריז מר ארז, על ההצעה היה לקבוע שגם שכר עובדי הציבור במדינת ישראל לרבות חברי הכנסת - לא יעלה בשום מקרה על פי 5 או 6 מהשכר הממוצע במשק.

כשל נוסף בהצעת החוק הוא, שלפיה עדיין מתאפשר תשלום שכר הגבוה יותר מפי 50 משכר המינימום. אז נכון שבמקרה כזה רק השכר עד תקרת פי 50 מהמינימום יוכר כהוצאה, ואת היתרה ייאלץ המעביד לשלם מכיסו. ואולם, מה אכפת למנהל החמדן מ"המעביד". מצידו, שהחברה תישא בעלויות שכרו שלא הוכרו מיסויית. כדי למנוע אפשרות זו, ניתן היה לקבוע בהצעת החוק דרגת מס הכנסה שולית אישית גבוהה יותר, שתושת ישירות על מקבלי שכר מעל לרמה שנקבעה.

הצעת החוק גם אינה מאפשרת מתן תמורה ותמריץ למנהלים מוצלחים במיוחד בגין הישגים ניהוליים של ממש. הצעת החוק כוללת הגדרת "שכר" גורפת מדי, לאמור: "לרבות כל הטבה, תמורה וגמול נוספים". ההצעה מתעלמת מכך שהתגמול העיקרי כיום למנהלים המוצלחים במשק הישראלי נעשה באמצעות חלוקת אופציות.

ההצעה סוגרת פתח על האפשרות להעניק תגמול ראוי למנהלים-כוכבים, שאפתניים והישגיים, שהצליחו להזניק את החברה קדימה ולהשביח את ערכה. בכך, למעשה, משרתת חברת הכנסת יחימוביץ' את אותן "עשר משפחות סופר-עשירות" השולטות במשק הישראלי, שאל כיסיהם התפוחים ממילא יוחזרו רוב רווחי החברות.

הכותב הוא עו"ד ומנהל השקעות ב"פריזמה"


פורסם ב-The Marker