שלי בראיון לגלי צה"ל: "המטרות של המבצע הושגו בחלקן ולכן נכון לשאוף ולהתכנס לסיום המבצע ולרתום את הקהילה הבינלאומית לשם השגת הסכמות"

15 בנובמבר, 2012
האזינו:

מטרות הממשלה למבצע הזה הן מאוד מדודות ולא מתלהמות, ולכן אני מתייצבת לימינן. כמו חיזוק ההרתעה, כמו צמצום הפגיעה בעורף, כמו פגיעה כואבת בחמאס, כמו פגיעה קשה במערך הרקטות. הדברים האלה בחלקם הושגו ולכן בנקודה הזאת נכון וראוי לשאוף להתכנס לסיום המבצע ולהשיב את השקט על כנו. בשלב הזה נכון גם לערב גורמים מהקהיליה הבינלאומית.

יש גישות שאומרות שעלינו לדבר עם החמאס כפי שפעם התמודדנו עם אש"ף ובסופו של דבר הגענו איתו להסכם

עם הפילוסופיה של הדברים אני מסכימה. שלום עושים עם אוייבים, אבל יש כאן שתי ישויות שמתנהגות באופן שונה לחלוטין. יש את הרשות הפלסטינית שאיתה אפשר וצריך לקיים דיאלוג שלצערי לא מתקיים. דיאלוג עם הרשות הפלסטינית גם יתן לנו הכרה וחסינות מהקהיליה הבינלאומית, הכרה וחסינות כאלה שיאפשרו לנו גם לבצע פעילות צבאית מאוד נחרצת כמו זאת שאנחנו מבצעים בימים אלה מול החמאס. אם את שואלת אותי על השקפתי הכללית בדבר משא ומתן עם אויבים, התשובה היא: כן. אבל כרגע החמאס הוא לא בר שיח, הוא ארגון טרור שלא מכיר במדינת ישראל.

יש שיגידו שהחמאס אינו ארגון טרור. זה ארגון שיש לו גם תשתית חברתית-מדינית וכן הלאה

זה נכון, וזו נקודת הפגיעות של החמאס. מסיבה זו אני שבה ומדגישה כל הזמן את הצורך לגייס את הקהיליה הבינלאומית. כי החמאס, אמנם מדובר בארגון נבחר שמתפקד כארגון טרור, אבל יש להם גם אחריות לאוכלוסייה שלהם, לחשמל שלה, לאוכל שלה. לכן הם לחיצים ורגישים יותר ללחץ בינלאומי. לכן במקביל לפעולה צבאית, שאני חוזרת ואומרת - היא מוצדקת ומדודה. במקביל לזה צריך גם להתכנס גם לסיום, לרתום את ארה"ב תחילה ולהגיע לסיום המבצע.