שלי בראיון לגל"צ על כוונתה של ציפי לבני לשוב למערכת הפוליטית: "מפלגת העבודה היא באופן עקבי המפלגה הגדולה והמובילה בגוש. המעשה האחראי והנכון הוא לחבור אלינו בתנאים מכובדים"

25 בנובמבר, 2012
האזינו:

שלי, למה שציפי לבני תצטרף למפלגת העבודה? היא לא מפא"יניקית, היא באה מבית פוליטי שכולנו מכירים, למה שלא תלך למפלגת מרכז? מפלגת העבודה זה לא הבית שלה.

מסיבה מאוד פשוטה - מפלגת העבודה היא באופן יציב וקבוע המפלגה החזקה והמובילה בגוש. הציבור נותן בה אמון, הציבור בחר בסדר יום חברתי-כלכלי. קודם כל היו מתפקדי מפלגת העבודה כשהם בחרו בי לראשות המפלגה ואחר כך באופן קבוע בגלל ההתחזקות הבאמת מדהימה ויוצאת הדופן של מפלגת העבודה, שהיא באמת עקבית. אגב חצינו את "קדימה" באמון הציבור עוד כשלבני עמדה בראש "קדימה" לפני הפריימריז שם. ובאמת המבצע בדרום היה סוג של מבחן שבו הציבור בעצם נשאל האם העובדה שסדר היום החברתי כלכלי כביכול ירד באותם עשרה ימים מסדר היום - האם הוא פגע במפלגת העבודה? והציבור השיב לא, אני ממשיך לתת אמון במפלגת העבודה.

אפשר לעשות הרבה דברים. אפשר להקים גם חמש מפלגות על גוש המרכז, ואני אומרת מרכז ולא שמאל. למפלגות השמאל יש כמובן מקום ראוי ומכובד. אבל מפלגת העבודה ממוקמת והייתה ממוקמת מאז ומעולם, למרות שיש כאלה שהיו רוצים לראות אותה במקום אחר, במרכז של המפה הפוליטית. כוחה בא לה מהפרגמטיות שלה, מהציונות, מהחתירה לשלום באופן מאוד מאוד פרגמטי ובעיקר מהעובדה שהיא מפלגה סוציאל-דמוקרטית.

יוסי שרד כתב עלייך בעיתון הארץ בסוף השבוע שלובה אליאב מתהפך בקברו כשהוא שומע ששלי יחימוביץ אומרת "אנחנו לא מפלגת שמאל אלא מפלגת מרכז".

אם השמאל תוקף אותי וטוען שאני ימנית והימין תוקף אותי וטוען שאני שמאלנית אז כנראה שאני עושה משהו נכון. בהינתן המצב הפוליטי שבו מפלגת העבודה בראשותי היא הגדולה והמובילה בגוש, המעשה האחראי והנכון לעשות הוא פשוט לחבור אלינו. לחבור אלינו בתנאים מכובדים. אני עושה את זה כבר הרבה מאוד זמן. כל הקמת מפלגה חדשה בתוך גוש המרכז לא מעניקה תקווה כיוון שגם לבני יודעת שהיא לא תעבור גם ביום בהיר את מחסום עשרת המנדטים. היא מייצרת רק פיצול ופילוג ופוגעת בסיכוי להחליף את בנימין נתניהו. הרי כל בר דעת מבין את המתמטיקה הזו.

האם על פי הסקרים שלך היא לוקחת ממך קולות? אנחנו יודעים שהיא לוקחת קולות מקדימה ומיאיר לפיד, היא פוגעת גם בך?

קלות, בשוליים. עשינו גם סקרים כאלה ומדובר במנדט או שניים, מקסימום שלושה. ואני מאמינה שתוך זמן קצר גם זה יתאזן.

האם עשיתם גם סקרים על כך ששתי נשים שיובילו את מפלגת העבודה זוכות בעוד מנדטים?

בדקנו את זה שוב ושוב. התברר שהצירוף של מפלגת העבודה, שהיא היום מפלגה גדולה שמקבלת בסקרים 21-24 מנדטים ובין לבני שעל פי הסקרים שלנו מביאה 7-9 מנדטים - השילוב הזה מהווה בתמונות מסויימות של המציאות הפוליטית שובר שיוויון שאיתו אפשר להפיל את בנימין נתניהו ולהביא תקווה למדינת ישראל למשהו חדש.