שלי על סגירתו של מפעל כיתן בדימונה: "החטא החמור יותר של הממשלה הנוכחית ושל הממשלות הקודמות הוא שלמרות שהתהליך היה ברור כבר זמן רב, היא לא דאגה להכשרה מקצועית והשמה למפוטרי תעשיית הטקסטיל"

2 בדצמבר, 2012

שלי על סגירתו של מפעל כיתן בדימונה: "סגירתו של המפעל  אשר בשיאו היה המעסיק הגדול בדימונה היא בשורה עצובה לדרום ולתעשיית הטקסטיל בישראל. מדובר בסופו של תהליך שבו הממשלות האחרונות במו ידיהן חיסלו את תעשיית הטקסטיל המפוארת שהייתה בארץ, וזאת דרך הורדה דרסטית וחסרת הצדקה של המכסים שהיו מוטלים על יבוא של מוצרי טקסטיל מהמזרח והעלאה של כל תשומות הייצור כמו מים, ארנונה וחשמל. החטא החמור יותר של הממשלה הנוכחית ושל הממשלות הקודמות הוא שלמרות שהתהליך היה ברור כבר זמן רב, היא לא דאגה להכשרה מקצועית והשמה למפוטרי תעשיית הטקסטיל. נהפוך הוא, כהונת הממשלה הנוכחית מתאפיינת בקיצוצים עמוקים בתקציבי ההכשרה המקצועית וההשמות לעבודה וניסיונות חוזרים ונשנים לייבש ולקצץ בשירות התעסוקה. על הממשלה מוטלת האחריות והחובה לדאוג לתעסוקה ראויה בשכר הוגן לתושבי הדרום."

יחימוביץ' מצייינת כי בתעשיית הטקסטיל מועסקים עדיין 12,000 עובדים שלא ימצאו תעסוקה בשום מקום אחר, וכפי שלמדינה יש אחריות להייטק שלה, כך יש לה אחריות גם ללואו טק שלה ולעובדיו.  היא קוראת להרחיב את חוק הטקסטיל הבטחוני שחוקקה ואשר יצר אלף מקומות עבודה יציבים.