שלי לנסים משעל: "בפעם הראשונה אנחנו מביאים תכנית שתגדיל בצורה מאוד משמעותית את הנטו של משפחה ישראלית וגם מראים את המקורות התקציביים שלה"

7 בדצמבר, 2012

 

שלי בריאיון לנסים משעל:

 

 

 

 

"היום בוועידה היה ויכוח על עניין כלשהו, הוא בטח לא יעניין אותך. היו אמוציות והיה ויכוח, והיו חבר'ה צעירים שהתווכחו ונלחמו. הרי זה נשמת אפה של מפלגה, ויכוח אידאולוגי. אוי ואבוי אם לא תהיה מפלגה שיש בה אופוזיציה. ואני מודיעה לך חגיגית שדאגתי לכך שיהיו בחירות חדשות למוסדות אצלנו כך שהועידה שלנו תהיה מלאה באופוזיציונרים ובאנשים חושבים ובאנשים שלא אומרים כן באופן אוטומטי כי זה נשמת אפה של הפוליטיקה.. אבל יש הבדל בין ויכוח אידאולוגי ובין לנסות ולפגוע במפלגה בקמפיין בחירות ערב בחירות."

 

על התכנית לכלכלה הוגנת:

"החוברת מפרטת בצורה מאוד ברורה את המקורות התקציביים. בפעם הראשונה באמת אנחנו מביאים משהו שהוא בסופו של דבר נועד גם להגדיל בצורה מאוד משמעותית את הנטו של משפחה ישראלית ואת היכולת שלה לחיות בכבוד וגם מראים את כל הדרכים שאנחנו עושים את זה. להחזיר את שירותי הבסיס שאנשים צריכים לשלם עליהם מכיסם למרות שהם משלמים עליהם מסים, להפחית את נטל המס על מעמד הביניים ולהתחיל לייצר כאן איזושהי שפיות של חיים שבה, למשל, חברה כמו כימיקלים לישראל שמרוויחה 6 מיליארד שקלים בשנה ממחצבי הטבע ששייכים לך, משלמת לא תמלוגים של 3% אלא תמלוגים על אוצרות הטבע שלנו שגם יחולקו בסופו של דבר באדיבות למעמד הביניים.

אבל בתכנית הזאת אין קיצוץ בביטחון, אין קיצוץ בהתנחלויות, אין אזכור חרדים. זה בכוונה? כדי שזה לא יפריע לך לצד של הבחירות?

אתה חייב להבין שאני מאמינה במה שאני עושה. הרי הציבור שלי, אם הייתי אומרת דברים איומים ונוראים על חרדים, היה מוחא לי כפיים. זה לא בעיה לעשות את זה. לא בעיה להיות בשיח של השנאה. התכנית הזאת תביא להגברת תעסוקה מאוד מאוד משמעותית בציבור החרדי ככה שהחרדים ישלמו מסים וישולבו בשוק העבודה. זה הדבר הענייני. הרי אם היית רוצה שאני אביא תכנית שהיא בשמיים, הייתי מניחה על פי התכנית שבשנה הבאה יהיה שלום כולל במזה"ת ולא יהיו התנחלויות וזה היה המקור התקציבי. אני מביאה דבר שהוא אמיתי, שהוא אותנטי, שאני יכולה לעמוד מאחוריו.