שלי בשבתרבות בירושלים: "התחושה המרכזית בציבור היא לקחת צינור כיבוי אש ובזרם חדש לשטוף את האירועים הפוליטיים של השבוע האחרון. אני מתחייבת להחזיר למרכז הדיון סדר יום אידיאולוגי והיריב הפוליטי היחיד שלי הוא בנימין נתניהו"

8 בדצמבר, 2012

יו"ר מפלגת העבודה, שלי יחימוביץ', אמרה הבוקר באירוע שבתרבות בירושלים, כי היא עוזבת מאחור את האירועים הפוליטיים של השבוע האחרון וכי אין בכוונתה לפגוע במפלגות גוש המרכז, אלא להתרכז ביריבה הפוליטי היחיד, בנימין נתניהו: "התחושה המרכזית בציבור היא פשוט לקחת צינור כיבוי אש ובזרם חדש לשטוף את האירועים הפוליטיים של השבוע האחרון, שהמאפיין שלהם הוא אבדן האמון של הציבור בפוליטיקה. כמי שמאוד מאמינה בפוליטיקה, כמכשיר למימוש השקפת עולם, חווינו שיאים חדשים שבהם כל אחד עושה שופינג בין מפלגות, אנשים מוכרים את מרכולתם והקשר בין המכשיר הפוליטי להשקפת עולם נשכח מהלב. אני משוכנעת שכולנו רוצים לשכוח כמה שיותר מהר את האירועים הלא נעימים האלה, בלשון המעטה, ולעבור לדיון עמוק על סדר יום.

 

 

(מתוך וואלה!חדשות)

 

החלטתי שאני עוזבת מאחורי את כל ההתגוששות הזו. אין לי עניין עכשיו לפגוע באיזושהי מפלגה ממפלגות הגוש. יש לי רק יריב אחד וליריב הזה קוראים בנימין נתניהו, כמי שמייצג סדר יום קפיטליסטי מאוד קיצוני שמפרק את החברה הישראלית ומפקיר את אזרחיה לחיים של הישרדות ודלות. מי שרוצה להחליף את שלטון נתניהו צריך להצביע למפלגת העבודה.

יחימוביץ' אמרה כי בראשית השבוע הציגה מפלגת העבודה את תוכניתה לכלכלה הוגנת, המשרטטת באופן עמוק, אחראי ועם מקורות תקציביים תכנית מפורטת לחזרה לחיים הגונים וראויים למדינת ישראל. התוכנית מציגה שלב אחרי שלב כיצד יגדל הנטו של המשפחה הישראלית באמצעות החזרת שירותי הבסיס לאזרח, הקלת נטל המיסים העקיפים מהעניים וממעמד הביניים, ויצירת מערכת מיסוי שתגבה מהמאיון העליון של החברות, מיסים דומים לאלה שנגבים מהעסקים הקטנים והבינוניים הנאנקים תחת העול.

"השבוע האחרון מדגיש את חוסר הצדק וחוסר ההגיון של מדיניות נתניהו. מצד אחד אחיות שכורעות תחת העומס והנטל ומתמודדות עם מערכת בראיות מיובשת, נתקלות בכתף קרה ובסירוב לקיים איתן מו"מ על שכר הוגן ועל תקנים, דוח העוני מגלה ש-65% מהעניים הם אנשים עובדים ומצד שני – התפרעות וחגיגת שכר מקוממת על חשבון החוסכים והפנסיונרים כשיו"ר החברה לישראל והמנכ"ל שלה מבקשים לעצמם חבילת אופציות של 50 מיליון ₪, חבילה מטורללת לגמרי, וכולה על חשבון אוצרות הטבע של ים המלח ועל חשבון החוסכים והפנסיונרים. זו הדוגמה החיה למדיניות נתניהו בשיאה ולא אתן בשום פנים ואופן לקבור את הדיון הזה תחת סיסמאות וספינים. נתניהו היה מעדיף כמובן שנתעסק כל היום ב-e1  תוך שהוא גורם נזק כבד למעמדה של ישראל בעולם, אבל אנחנו לא נניח לו ונדבק בסדר היום לאומי שהוא רחב ושיש בו אחריות אדירה וכוללת לכל משפחה ואדם בישראל".

"זה לא סוד שהצעתי ללבני לחבור אלי, עשיתי זאת על פני חצי שנה שוב ושוב, סברתי שדווקא העובדה שסדר היום הכלכלי חברתי הוא כה מובהק, הדגל של מפלגת העבודה, לתת חלקים גדולים של הטיפול בסדר היום המדיני יהיה הדבר הנכון והנקי ביותר תוך שמירה מחודדת על סדר היום של העבודה."