שלי דיברה הערב בפני המועצה לשלום ובטחון: "התפיסה של ממשלת נתניהו שאם הכל יקפא בתהליך המדיני והכל יישאר כפי שהוא זו תפיסה מנותקת, כיוון שאנו יכולים לקפוא לנצח אבל המזה"ת רוחש וגועש ואי תנועה שלנו אין פירושו קיפאון אלא הסלמה"

10 בדצמבר, 2012

יו"ר מפלגת העבודה, שלי יחימוביץ', דברה הערב בפני המועצה לשלום ובטחון, ואמרה כי יש קשר בלתי נפרד בין חוסנה הצבאי של מדינת ישראל והכוח לקדם תהליך מדיני משמעותי לבין חוסן כלכלי וחברתי, המייצר סולידאריות ומחויבות של האזרחים למדינתם, שהן הבסיס לעוצמה מכל סוג.

על הקפאון המדיני אמרה יחימוביץ': "התפיסה של ממשלת נתניהו שאם הכל יקפא בתהליך המדיני והכל יישאר כפי שהוא זו תפיסה מנותקת, כיוון שאנו יכולים לקפוא לנצח אבל המזה"ת רוחש וגועש ואי תנועה שלנו אין פירושו קיפאון אלא הסלמה. התמוטטות של הרשות כפי שאנו מכירים אותה היום עלולה להביא עלינו את משעל לרשות הפלסטינית ולא רק את החמאס, אלא גם את אל קאעידה וחיזבאללה לאורך כל הזירות".

באשר למצרים, אמרה יחימוביץ' "מאז בחירת מורסי רואים שהמצרים מעוניינים לשמור על הסכם השלום, מיותר לדבר על התפקיד רב החשיבות שמלאה מצרים במבצע עמוד ענן. אנו גם עדים בימים האחרונים, נוכח הגבולות ששם העם המצרי לתכניותיו של מורסי לצמצום סמכויות בית המשפט, אנו עדים גם לקיום של גרעין דמוקרטי אמיתי. אי אפשר להפריז בחשיבות הברית האסטרטגית עם מצרים. המצב האסטרטגי של מדינת ישראל עם המעצמה הזו כבעלת ברית ומצבה של ישראל בלי המעצמה הזו כבעלת ברית אלו שתי פאזות שונות לחלוטין ואנו צריכים להשקיע מאמץ רב כדי לשמר את הקשר הזה מכל משמר".