בעקבות כתב האישום נגד ליברמן- מפלגת העבודה מציגה תכנית נרחבת ומפורטת לחיזוק שלטון החוק, מיגור השחיתות השלטונית, הציבורית והכלכלית

16 בדצמבר, 2012

במסגרת כנס חרום שתקיים "העבודה" הערב למיגור השחיתות השלטונית, תוצג תוכנית נרחבת ומפורטת ובה פתרונות ריאליים למיגור התופעה. התוכנית כוללת שורה של צעדים אופרטיביים למאבק בשחיתות ולחיזוק מערכות שלטון החוק ומציגה פתרונות תקציביים למימון העלויות.

כמה מסעיפי התוכנית:

  • חיזוק בתי המשפט ומעמדם והחלשת ההשפעה הפוליטית על בית המשפט העליון, באמצעות שורה של צעדים ובהם: הפרדת התלות הארגונית בינו לבין שר המשפטים ועיגון שיטת הסניוריטי.
  • חיזוק ותגבור מערך האכיפה והעצמת משטרת ישראל, בין היתר באמצעות הוספת תקנים של 4685  שוטרים בתוכנית חמש- שנתית.
  • חקיקת חוק גילוי עניינים של נבחרי ציבור וחשיפת הצהרות הון בפני הציבור וכמו כן קידום השקיפות במסגרת "חוק חופש המידע".
  • מיסוד וחיזוק ההגנה על חושפי שחיתויות.
  • הוספת תכנים על מערכת המשפט וחשיבות שלטון החוק והמנהל הציבורי התקין לתוכנית הלימודים.

 

לחצו לקריאת התכנית המלאה


היום בשעה 19:00, יתקיים במוזיאון ארץ ישראל כנס רב משתתפים בו תוצג התוכנית על ידי יו"ר מפלגת העבודה, שלי יחימוביץ', וראשי המטה למלחמה בשחיתות השלטונית במפלגה, ניצב (בדימוס) משה מזרחי ומיקי רוזנטל. במסגרת האירוע, אותו ינחה איש החינוך חילי טרופר (מנהל בית הספר ברנקו וייס לשעבר), יפורטו התהליכים הנדרשים וההמלצות בנושא.

מיקי רוזנטל שריכז את כתיבת התוכנית אמר הבוקר: "אביגדור ליברמן מנסה לנצל את מצוקת הפרקליטות כדי לגמד את מעשיו החמורים ולזכות בעונש קל שיאפשר לו להמשיך במעשיו המושחתים. אסור לסיים את הפרשה בעסקת טיעון. חיוני שבית משפט בישראל ייתן את דעתו על מעשי המרמה והפרת האמונים של ליברמן ויסתייג באופן נחרץ ממעשים חמורים של נבחרי ציבור. בנוסף, ליברמן גם טועה ומטעה את הציבור כאילו הדו"ח של היועץ המשפטי לממשלה מנקה אותו – ולא היא. המיליונים שעברו בחשבונותיו של ליברמן ודיווחי הכזב שלו לרשויות מחייבים את הרחקתו מהציבוריות הישראלית. כל מי שטוהר המידות במדינה יקר לו חייב להצטרף למאבק הזה".