שלי: "נתניהו ימלא את הבור בתקציב בכספם של אלו שאין להם"

23 בדצמבר, 2012

בראיון לאורלי וגיא בתכנית הבוקר של ערוץ 10 תקפה שלי את ראש הממשלה והאשימה אותו ביצירת גירעון של 15 מיליארד שקלים. "הבור נוצר מהפחתה מאסיבית של מס החברות שכולם התנגדו אליה, נגיד בנק ישראל, כלכלני משרד האוצר, קרן המטבע הבין-לאומית", הוסיפה וגינתה את דבריו של בנט: "מעורר דאגה"

 

 

 

נתניהו מכנה אותנו "נס כלכלי", לא פחות. את מתחברת? הוא נותן עובדות נורא יצוקות, משווה אותנו לאירופה, מדבר על האבטלה שם לעומת הירידה באבטלה כאן. בדבר הזה יש לך מילה טובה להגיד אחת להגיד לו?

ישאל את עצמו כל צופה עכשיו, כל משפחה נורמאלית, האם ההכנסה שלה עלתה? לא, היא נשחקה. האם היא משלמת פחות לבריאות ולחינוך? לא. היא משלמת יותר לבריאות ולחינוך. האם מחירי המזון והדיור ירדו? לא, הם עלו. צמיחה זה דבר מבורך, אבל צמיחה היא אפקטיבית כשהיא מגדילה את מעמד הביניים ולא מקטינה אותו. חוץ מזה שהיו שם אי דיוקים מאוד רבים כמו יצירת 400 אלף מקומות עבודה. עד לפני שבועיים שמענו את שטייניץ מדבר על יצירת 300 אלף מקומות עבודה. בשבועיים האלה נוספו 100 אלף, אבל צריך לומר דבר אחד לגבי מקומות העבודה - השוק מייצר מעצמו 100 אלף מקומות עבודה בשנה. זה כלל ידוע. כל תלמיד כלכלה שנה א' יודע את זה. ולכן בתופת נתניהו נוצרו פחות מקומות עבודה מאשר בממשלה הקודמת.

שלי התייחסה פעם נוספת לדבריו של יו"ר הבית היהודי, נפתלי בנט, שאמר ביום חמישי האחרון כי יישב בכלא ולא יפנה יישובים. "אני מאמינה שבנט אמר מה שהוא חושב, הכנות הזאת מעוררת דאגה. סרבנות הופכת להיות מסוכנת כשהיא חודרת לזרם המרכזי ולהנהגה".