שלי לגאולה אבן: "אחרי כל הדיבורים אנחנו המפלגה היחידה שיש לה מצע מדיני מוצהר כתוב"

24 בדצמבר, 2012

 

שלי בריאיון לגאולה אבן בערוץ 1: "אנחנו המפלגה היחידה שיש לה מצע מדיני, שמפורסם באינטרנט, שכל המפלגה עבדה עליו וגיבשה אותו במשך שנה. גיבשנו מצע מדיני, חברתי, כלכלי, אזרחי, דת ומדינה..."

"...אני רואה צוות נפלא של מועמים וח"כים שעובדים יחד. ומכירים כולם בתפיסה. אגב, גם היום כשישבנו שורה מאוד משמעותית של אנשים, חלקם יוצאי צבא, חלקם קצינים בכירים במילואים, כולם הדגישו שכדי שיהיה חוסן מדיני וצבאי דרושה קודם כל חברה חזקה וסולידרית. וכאן אנחנו באמת רואים את הדברים עין בעין. אני מדגישה את זה כיוון שאחרי כל הדיבורים אנחנו המפלגה היחידה שיש לה מצע מדיני מוצהר כתוב."

אין ספק שבתפיסה הכלכלית שלך את שונה לחלוטין מראש הממשלה בנימין נתניהו, אבל תוהה, זהבה גלאון למשל, איך את לא מחברת בין ההשקעה הכלכלית העצומה בהתנחלויות, שבהן את לא רואה אויב, לבין מה שאת רוצה לתת למעמד הביניים? איך את לא רואה שכסף שייגרע משם מההתנחלויות, אפשר להשקיע במעמד הביניים?

"הפוליטיקה הזאת של לקחת מקוצה אחת ולתת לקבוצה אחרת זה פוליטיקה שאני מסתייגת ממנה. צריך להפריד לחלוטין בין השקפתי המדינית שהיא שוחרת שלום ומדבר על שתי מדינות לשני עמים ומאמצת לחיקה את מתווה קלינטון, פחות או יותר, עם שמירה על גושי ההתיישבות וכן הלאה, שזו עמדתה של מפלגת העבודה - לבין החישוב הכספי. יש כאן שתי סוגיות שונות. סוגיית שתי מדינות לשני עמים היא לא סוגיה כספית."

"החלטות לאומיות ומוסריות והחלטות של שלום ומלחמה הן החלטות שמתקבלות לעצמן. למדינה ריבונית יש זכות לקבל החלטות שעולות כסף. סוגיית השטחים היא לא סוגיה כספית. היא סוגיית הצורך שלנו לכונן כאן שתי מדינות, כי האופציה האחרת היא מדינה דו לאומית שמסכנת את הרעיון הציוני ומסכנת את המדינה היהודית והדמוקרטית וזה חשוב יותר מכסף."