שלי לרזי ברקאי: "שר האוצר מנותק מהמציאות. ישאל עצמו כל אחד מהמאזינים- האם מצבו הכלכלי השתפר? לא. על נתניהו לקחת אחריות על עליית מחירי הדיור ולא להטיל את האשמה על אטיאס"

26 בדצמבר, 2012

 

שלי בריאיון לרזי ברקאי בגלי צה"ל, על דבריו של שר האוצר יובל שטייניץ לפניה:

"אתה שומע שר אוצר שחי בספירה אחרת. אתה יודע מה? ישאל את עצמו עכשיו כל מאזין ששמע את הריאיון עם שטייניץ האם חייו בעשור הכלכלי של נתניהו ובפרט ב-4 השנים האחרונות, האם חייו השתפרו."

"הריאיון שלו היה מנותק לחלוטין מהמציאות. אי השוויון לא קטן, הוא גדל. מקומות התעסוקה הצטמצמו. לא ייוצר כאן ולו מקום עבודה אחד מעבר למכסה הטבעית שנוצרת בכל שנה, שאת זה יודע כל תלמיד שנה א' בכלכלה."

אבל יחסית לאירופה וארה"ב אכן מצבנו יותר טוב

"זה פשוט לא נכון. זאת עובדה שהיא לא נכונה. אני אומרת לך, שישאל את עצמו כל מאזין עכשיו האם הביטחון התעסוקתי שלו השתפר, האם הוא משלם פחות מכיסו על בריאות וחינוך? האם המזון והדיור, מחיריהם ירדו כמו שהבטיח ראש הממשלה בתחילת הקדנציה שלו? תראה את העליבות, את השלכת האחריות לעליית מחירי הדירות על אטיאס. אני מלווה את הנושא הזה 4 שנים. אטיאס היה בעל ברית של נתניהו. שותף לכל ההבטחות על הורדת מחירי הדיור. הם פעלו יד ביד בתיאום מוחלט. אני נאבקתי בהם על הרפורמות המשונות שלהם, שהיה ברור לחלוטין שייקרו את מחירי הדירות ולא יורידו אותם. ועכשיו, רגע לפני בחירות, בחוסר אחריות, בחוסר ג'נטלמניות הוא מטיל את עליית מחירי הדירות על שותפו הקואליציוני אחרי שהם הובילו ביחד את הרפורמות השגויות שלהם. אני קוראת לראש הממשלה לקחת אחריות על המדיניות הכלכלית."