שלי לערוץ 2: "בגלל ההיחלשות הדרמטית של נתניהו, נפתחה כאן אופציה חדשה לקרוא תיגר על נתניהו ולהחלף אותו"

30 בדצמבר, 2012

 

שלי בריאיון ליואב לימור וחיים אתגר בתכנית הבוקר של ערוץ 2:

 

 

על פינוי מאחז עוז ציון

כמובן שיש לזה קשרים מדיניים, אבל זה בראש ובראשונה סוגיה של שלטון החוק. יש כאן פשוט פגיעה בצה"ל, שבא לבצע פקודה שניתנה לו על ידי גורמי מדינה והכאת חיילים, לוחמי מג"ב. מעבר לחוצפה, לתעוזה, לעזות המצח, יש כאן פשוט קריאת תיגר על המדינה. לא פחות ולא יותר. קריאת תיגר על המדינה.

...

אבל הנה הכותרת של מעריב- "אלקין: אני עצרתי את פינוי מאחז עוז ציון". זאת אומת, יו"ר הקואליציה, יו"ר הסיעה של נתניהו מתגאה בזה.

אני חושבת שהליכוד בעברו יש לו היסטוריה של מפלגה עממית, שפויה, ימין מתון, מייצגת את העם. אני חושבת שההרכב החדש של הליכוד, יחד עם איווט ליברמן המושחת, במקום השני, יחד עם תופעות כאלה, מתאימות יותר למפלגות קיצוניות ולא מפלגה שהיא מרכזית... ולכן אנחנו מוצאים בין ההארד קור של המצביעים שלנו, אנשים שפעם הצביעו ליכוד.

...

על החלפת השלטון:

למרות כל הקשיים אנחנו המפלגה השנייה בגודלה, המובילה בגוש. גרעין התומכים שלנו מאוד מאוד יציב. הם לא מתנדנדים כעלה ברוח והפגיעה בנו היא זמנית, קטנה ומזערית. הדבר היותר בולט שקורה הוא היחלשות מאוד מאוד דרמטית של בנימין נתניהו ושל הליכוד ביתנו. וכאן, דווקא, בגלל ההיחלשות הזאת, נפתחת אופציה חדשה לארבעת השבועות הבאים, כן לקרוא תיגר על נתניהו. קרה דבר נורא מוזר. אנחנו המפלגה היחידה שרוצה להחליף את נתניהו. כל היתר כבר כורעים על ברכיהם ומשלימים עם זה... אני מבטיחה לך שאם לי תהיה ההזדמנות להרכיב ממשלה, אני לא אתן לה לחמוק מבעד ידיי ותהיה ממשלה.

כשאת ישנה בלילה, את חולמת להיות ראש ממשלה?

אני לא חולמת חלומות כאלה. אני כן מתייחסת לזה, כמובן, בחרדת קודש. אני כן חולמת לתקן את החברה הישראלית, לעשות אותה חברה צודקת, מוסרית, ערכית, עם כלכלה הוגנת, עם חיים נורמאליים וטובים למעמד הביניים ולעניים, על זה אני חולמת.

בשביל זה את צריכה לרצות לשבת בממשלה כי משם משנים

המטרה שלי היא לתקן תיקון עמוק את החברה הישראלית, לשמר את הדברים הנפלאים שנעשו כאן, אבל לתקן את הטעון תיקון. לצורך זה, אני רוצה להחליף את בנימין נתניהו, מה ששום מפלגה אחרת כבר לא אומרת.