שלי בריאיון מקיף ליעקב אילון: "כפי שיש השקפת עולם מדינית, מנהיג צריך שתהיה לו השקפת עולם כלכלית וחברתית. האידאולוגיה שלי היא התשתית לתוכנית שהשתתפו בהכנתה 50 כלכלנים שעבדו במשך חצי שנה"

31 בדצמבר, 2012

לפני מספר שבועות הציגה שלי יחימוביץ' את תכניתה הכלכלית. התכנית מחולקת לחמש אבני בנין: החזרת שירותי הבסיס, כלומר הגדלת ההוצאה הציבורית על שירותים כמו חינוך חובה חינם, שירותי בריאות ותחבורה ציבורית. האבן השניה: שכר הוגן עבור עבודה קשה. השלישית: תחרות הוגנת. כלומר מאבק בריכוזיות, עידוד עסקים קטנים. רביעית היא הורדת מחירי הדיור והמזון על ידי תוספת אלפי יחידות דיור לשוק, ופיקוח על מחירי מזון וקביעת מע"מ מופחת. האבן הנוספת היא מיסוי הוגן. העלאת המיסוי על העשירים ביותר, העלאת מס חברות והעלאת תמלוגים על שימוש באוצרות טבע ומדינה.

יעקב אילון, mako

 

 

שלי בריאיון לתכנית החדשה "בחירות אישיות" עם יעקב אילון:

"כפי שיש השקפת עולם מדינית, מנהיג צריך שתהיה לו השקפת עולם כלכלית וחברתית. האידאולוגיה שלי היא התשתית לתוכנית שהשתתפו בהכנתה 50 כלכלנים שעבדו במשך חצי שנה".

" אם אתה רוצה רופאים טובים, אתה חייב לתגמל אותם ומנכ"ל צריך שתהיה לו גמישות נהילות לפטר עובד. אני לא בעד ביטול הקביעות, אבל גם כשיש קביעות אפשר לפטר. אני רוצה שהציבור יידע כלכלה, ילמד כלכלה. שיידעו שהחלטות מאקרו כלכליות משפיעות על כל אדם בקצה".

את מקורות המימון לתכנית השאפתנית סימנה יחימוביץ' בשכר הבכירים שיוגבל, מס החברות יעלה ל-30 אחוזים, מלחמה בהסדרי המס האגרסיביים ובהון השחור שתוסיף 35 מיליארד שקלים לתקציב המדינה. מיסוי על רווחים ממשאבי טבע אמור להביא עוד כ-9 מיליארד שקלים.