שלי מתנגדת להעלאת שכר השרים וחברי הכנסת: "שרים וחברי כנסת לא נמשחו למלוכה. בעוד ששכרם מתעדכן באופן אוטומטי, שכר רוב העובדים במשק תחת שלטון נתניהו נשאר נמוך מאוד ואף נשחק. נבחרי ציבור צריכים לשמש דוגמה ומופת ולא לחיות במציאות מנותקת"

31 בדצמבר, 2012

יו"ר מפלגת העבודה שלי יחימוביץ מתנגדת להעלאת שכר השרים וחברי הכנסת: "שרים וחברי כנסת לא נמשחו למלוכה. בעוד ששכרם מתעדכן באופן אוטומטי, שכר רוב העובדים במשק תחת שלטון נתניהו נשאר נמוך מאוד ואף נשחק. נבחרי ציבור צריכים לשמש דוגמה ומופת ולא לחיות במציאות מנותקת"

יו"ר מפלגת העבודה מתנגדת לעלייה הצפויה בשכר השרים וחברי הכנסת שאמורה להכנס לתוקפה בינואר: "הצמדת שכר הח"כים לשכר הממוצע במשק מנותקת מהמציאות בה שכר רוב העובדים נשחק בהתמדה".

יחימוביץ' אומרת כי בעוד ששכר נבחרי ציבור מתעדכן באופן אוטומטי, שכר רוב העובדים במשק נשאר נמוך מאוד ואף נשחק. עדכון השכר לפי השכר הממוצע הוא פריווילגיה שלא זוכים לה בקרב הרוב המוחלט של הציבור.

"תחת שלטונו של נתניהו מחצית מהעובדים משתכרים פחות מ-5,800 ₪ ו-65% מהמשפחות העניות הן משפחות עובדות. נתונים אלה לא מסתדרים עם הגדלת שכר נבחרי הציבור שאמורים לייצג את כלל הישראלים. השכר הולך ונשחק כיוון שמצד אחד הוא לא עולה, ומצד שני הוצאות המשפחה ממשיכות להרקיע שחקים.

שכר נבחרי הציבור אמנם לא מגיע לרמות השכר של מנכ"ל חברה ציבורית שנסחרת בבורסה, שם השכר יכול להגיע למיליון וחצי שקלים על חשבון הציבור, אבל מדובר בשכר מכובד לכל הדעות, הגבוה יחסית לשכר של עובדים סוציאליים ומורים, למשל. אסור שלשליחי ציבור תיווצר התחושה שהם נועדו למלכות ואני לא רואה סיבה מדוע שכרם יעלה, כאשר כבר היום הוא גבוה באופן יחסי". 

יחימוביץ' פנתה היום ליו"ר ועדת הכנסת, יריב לוין, ובקשה ממנו לכנס את ועדת הכנסת כדי לדון בנושא שכר הח"כים, וליו"ר ועדת הכספים, משה גפני, לכנס את ועדת הכספים כדי לדון בהעלאת שכרם הצפויה של השרים ולקבל החלטה לבטל את ההעלאה.

יחימוביץ' הוסיפה כי היא מתחייבת שממשלה בראשותה תשקיע בשוק העבודה, תייצר מקומות עבודה בשכר הוגן ונבחרי הציבור ידאגו לשכר כלל העובדים לפני שהם דואגים לשכרם.