שלי לרדיו חיפה: "נשארנו המפלגה היחידה שרוצה להחליף את נתניהו. אני לא מקבלת את התבוסתנות הזאת. יש סיטואציה שבה ביום שאחרי הבחירות אוכל להרכיב ממשלה"

1 בינואר, 2013
האזינו:

שלי בראיון לגדי נס ברדיו חיפה:

קרה דבר מוזר. כל המפלגות חוץ ממפלגת העבודה וממני החליטו שמערכת הבחירות נגמרה והם כבר מכתירים את נתניהו לראשות הממשלה וכבר רבים מי ישב ובאיזה תפקיד. זאת תשב ליד מושב הנהג ותלחץ על הברקסים שלו, זה יחזיק לנתניהו את הידיים כשהוא מקצץ. בדמוקרטיה נהוג לקיים בחירות. נשארנו המפלגה היחידה שאומרת שאנחנו רוצים להחליף את בנימין נתניהו. למה זה קרה שמכתירים כבר את נתניהו? בגלל אותה חבירה בין נתניהו לבין ליברמן שהולידה מפלגה גדולה שפתחה פער בינה לבין המפלגות האחרות. אני מזכירה לך שהיינו מאוד קרובים לנתניהו לפני החבירה הזו ולכן היא נעשתה. אבל אני קוראת לציבור בשום פנים ואופן שלא לקבל בהשלמה את העובדה שיום אחרי הבחירות אם נתניהו יבחר הוא צפוי לגזירות מגזירות שונות ולגיהנום כלכלי וחברתי - ולצאת ולהצביע ופשוט להחליף אותו.

יש שאומרים שמערכת הבחירות הבאה תהיה תוך זמן קצר. אולי במערכת הבחירות הבאה גוש המרכז-שמאל יתאחד? בעצם אני מבין ממך שאת לא שמאל.

אני לא יודעת למה אתה קורא מרכז-שמאל, אבל אני שוחרת חברה צודקת וכלכלה הוגנת, שלום ושלטון החוק - זה אוסף של דברים שמאז ומעולם יצגו את מפלגת העבודה. לגבי האיחוד - יכולה להיות סיטואציה שבה ביום שאחרי הבחירות, אם הציבור יגלה אכפתיות ועניין, ילך לקלפי ויאמר את דברו אני אוכל להרכיב ממשלה. אנחנו לא בשלטון מלוכני שבו מכתירים מלך ומושחים אותו. אנחנו בדמוקרטיה... יש בחירות דמוקרטיות במדינת ישראל. אני לא מקבלת את התבוסתנות הזו של המפלגות. אני לא מקבלת את ההתקוטטות הזו מי יעשה איזה תפקיד בממשלת נתניהו. זה מופרך לחלוטין. לחלק פרס למי שמודיע קבל עם שיום אחרי הבחירות הוא הולך להשית על הציבור גזירות שלא ידענו מעולם? צריך להזכיר - על זה הלכנו לבחירות!

לצד הגזירות, החל מהיום יעלה שכר הבכירים בשירות הציבורי באופן משמעותי. זה נראה שאתם מנותקים מהעם.

אתה ממש צודק. אני מתכוונת להיאבק בזה. אתמול ביקשתי גם מיו"ר ועדת הכנסת יריב לוין, שהועדה שלו יכולה לשלוט על משכורות הח"כים שמתעדכנות אוטומטית, וגם מיו"ר ועדת הכספים משה גפני, הועדה שאחראית על שכר השרים, לכנס בשותפות את הועדות ולהקפיא את השכר של הח"כים והשרים. זה לא יכול להיות שהשכר שלנו יתעדכן לפי השכר הממוצע במשק באופן אוטומטי ושכרם של שכירים אחרים או ידרך במקום או ישחק. אני פשוט מתביישת בזה.