שלי באירוע "העימות" עם נתניהו במודיעין: "נתניהו לא אוהב עובדות. השבוע הוא הספיק להתעמת עם נגיד בנק ישראל, לשלוח את שריו להשתלח בנשיא המדינה והיום נשבר שיא חדש כשפיטר במייל את הסטטיסטיקאי הראשי. נתניהו הורג את השליח"

1 בינואר, 2013

שלי באירוע "העימות" עם נתניהו במודיעין: "נתניהו לא אוהב עובדות. השבוע הוא הספיק להתעמת עם נגיד בנק ישראל, פישר, שהעז לדבר על הבור בתקציב, לשלוח את שריו להשתלח בנשיא המדינה שדבר על הקפאון המדיני, והיום נשבר שיא חדש כשפיטר במייל את הסטטיסטיקאי הראשי כי המספרים העגומים שהציג לא התאימו למציאות המדומה שלו. נתניהו הורג את השליח." על הרמת הידיים של יתר המפלגות במערכת הבחירות: "נשארנו המפלגה היחידה שמציבה אלטרנטיבה מול נתניהו - זאת רוצה לשים רגל על הברקס, השני רוצה לשבת ליד הנהג ולהחזיק לו את הידיים שיקצצו, וכולם כבר מכתירים את ביבי למלך ישראל- לא נקבל את התבוסתנות הזו!"

בעקבות סירובו של נתניהו להתמודד מול יחימוביץ' בעימות פומבי, מפלגת העבודה קיימה עימות רעיוני, בו יחימוביץ' ענתה על שאלות מנחות, כשלפניהן הוצגו קטעי וידאו של נתניהו באותם נושאים.

יחימוביץ' התייחסה להשתקה של נתניהו את הבכירים אשר מבקרים את התנהלותו הכושלת: "רה"מ נתניהו לא אוהב לשמוע עובדות. השבוע מתח ביקורת על נגיד בנק ישראל, בנשיא פרס הוא השתלח אתמול באופן וולגרי, אבל היום נשבר שיא חדש כשפיטר את הסטטיסטיקאי שלו. הסטטיסטיקות לא מוצאות חן בעיניו כי הן לא מסתדרות עם המציאות המדומה שהוא מבקש להנהיג. אתמול פרסם הסטטיסטיקאי, פרופ' שלמה יצחקי, מסמך יסודי על מספרים שלא ניתן להתווכח אתם על הפרטת השוק הפנסיוני, וקרא לזה 'שוד הפנסיות הגדול'. היום הוא כבר מקבל מכתב פיטורים במייל מלשכת רה"מ. זה נראה לכם נורמאלי? משהו כאן משובש. הסטטיסטיקות לא מוצאות חן בעיניו אז הוא הורג את השליח".

יחימוביץ' אמרה כי מפלגת העבודה היא המפלגה היחידה שלא הרימה ידיים: "נשארנו המפלגה היחידה שמציבה אלטרנטיבה מול נתניהו- זאת רוצה לשים רגל על הברקס, השני רוצה לשבת ליד הנהג ולהחזיק לו את הידיים שיקצצו, וכולם כבר מכתירים את ביבי למלך ישראל- לא נקבל את התבוסתנות הזו!

 

בדמוקרטיה יש קלפי ובחירות, ולא מכתירים מלך 3 שבועות לפני בחירות, כי הכל יכול לקרות. המסר שלנו לתקווה הוא לא מסר ערטילאי, אלא מסר מוחשי ומוצק שנטוע בקרקע המציאות, ועובר דרך שינוי עמוק בכלכלה ובחברה, שינוי שמחזק את החוסן הבטחוני שלנו ויאפשר לנו כוח ולגיטימציה לחולל שלום. אנחנו מדברים על כלכלה שעובדת עבור האזרחים, הנהגה שמישירה מבט ומדברת על הבעיות שכואבות לאנשים באמת ולא בורחת שוב ושוב לבידוד מדיני ורטוריקה של פחד, אלא אומרת להם 'אכפת לנו מכם'".

באירוע נאם גם פרופ' ירון זליכה: