שלי לחדשות 10: "היה לי חשוב להבהיר לציבור הבוחרים שאנחנו לא נשב בממשלה הזאת, בראש ובראשונה בגלל כוונותיו הכלכליות של נתניהו שטומנות בתוכן גיהנום חברתי וכאוס כלכלי"

4 בינואר, 2013

שלי בריאיון לרומי נוימרק ורביב דרוקר בחדשות ערוץ 10:

 

 

ההסתייגות החדשה שלך מממשלת ימין בראשות נתניהו, כפי שהצגת אתמול, וההתנעה המחודשת של הקמפיין ביבי או שלי, היא מלווה גם בשינוי או איזשהו חידוד של העמדות המדיניות שלך? ההתנחלות היא כבר פחות בקונצנזוס בעינייך או שזה נשאר במישור הפוליטי בלבד?

אין שום חידוש בעמדה שלי. בחודשים האחרונים ובוודאי מאז שאיווט ליברמן התאחד עם בנימין נתניהו אמרתי שהסיכוי שנשב בממשלת נתניהו הוא דמיוני, הוא אפסי, הוא זעום, הוא יקרה רק אם נתניהו יהיה סוציאל דמוקרט ושוחר שלום. בכל דרך אפשרית אמרתי את הדברים כי אני לא רוצה לפסול פסילה גורפת, בוודאי לא אישית, גם לא פוליטית. אבל התברר שחלקים גדולים בציבור, ובעיקר, אפילו התומכים ההארדקור שלי, קיבלו את ה"דמיוני", את ה"סיכוי זעום", את ה"אפסי" כאילו "אולי כן". אז מצאתי לנכון להבהיר חד משמעית למה אני מתכוונת. לפעמים צריך להתכתב עם ציבור הבוחרים ואם יש להם ספק – לומר להם שאין ספק ואנחנו לא נשב בממשלה כזאת. בראש ובראשונה בגללה התהום העצומה, הפעורה בין כוונותיו הכלכליות של נתניהו שטומנות בתוכן באמת גיהנום חברתי וכאוס כלכלי, אבל גם בפירוש בגלל ההקצנה המאוד קשה שהתרחשה שם בכל התחומים בשבועות האחרונים.

בעצם שום דבר לא השתנה, את עדיין תומכת במפעל ההתנחלויות, זה עדיין בקונצנזוס?

אני חייבת להבהיר את העמדה שלי. אני שוחרת שלום, אני תומכת בפתרון שתי מדינות לשני עמים, אני בעד מתווה קלינטון, גבולות 67 עם שמירה על גושי ההתיישבות. כל שאני אומרת, ואני אתעקש להגיד את זה גם אם זה לא יהיה פופולארי, זה שאת השיח המדיני ואת החתירה לשלום צריך לעשות בלי שנאה בין ציבורים בישראל ובלי שיח של עוינות ושנאה כלפי המתנחלים שנשלחו לשם, רובם, כמובן את המאחזים הבלתי חוקיים כמובן שצריך לפנות, אבל רובם נשלחו לשם בצו ממשלות ישראל, לרבות ממשלות של מפלגת העבודה. וכל מה שאני אומרת הוא שהנהגה אחראית צריכה לקחת אחריות גם למעשי קודמותיה ולפתור בעיות ולחתור לפירוק חסמים תוך הידברות. ומי שרואה עצמו מנהיג, הוא מנהיג של כולם. של חרדים, של חילונים, של ערבים, של יהודים, של ימין ושמאל ואני רואה בעצמי מנהיגה של כל הציבור בישראל.