שלי בשבתרבות: קוראת ללבני ולשותפים האחרים להקים גוש חוסם ולהודיע מפורשות שלא ישבו בממשלת נתניהו-ליברמן

5 בינואר, 2013

שלי בשבתרבות: קוראת ללבני ולשותפים האחרים להקים גוש חוסם ולהודיע מפורשות שלא ישבו בממשלת נתניהו-ליברמן. יחימוביץ' ברכה על ההיענות של לבני לקריאתה מיום חמישי להצטרף אליה למהלך החלפת השלטון, אך אמרה כי  לצערה למרות הצעתה של לבני בשידור להפגש במוצ"ש אמרה לה לבני כי לא תוכל להפגש הערב

יו"ר מפלגת העבודה שלי יחימוביץ' ברכה הבוקר על ההיענות של ציפי לבני לקריאתה מיום חמישי להצטרף אליה למהלך החלפת השלטון. על הודעתה של לבני אתמול בשידור כי היא קוראת למפגש משותף כבר במוצ"ש אמרה יחימוביץ' הבוקר בשבתרבות בתיאטרון הבימה בתל אביב: "שמחתי מאוד על אמירתה של לבני כי היא מוכנה להפגש כבר היום, במוצ"ש. העברתי לה מיד בזמן השידור הודעה בזמן אמת, שבה הזמנתי אותה לבוא לפגישה בביתי הערב. גם אחרי השידור שוחחתי אתה ולצערי היא אמרה לי כי למרות שהצהירה בשידור על פגישה רצויה במוצ"ש, הדבר לא מתאפשר בשל לוח הזמנים שלה. לכן, לצערי, לא נקבעה פגישה. כמובן שאעשה הכל כדי שהיא תתקיים, מבחינתי היא יכולה להתקיים גם בשעות מאוחרות ביותר עוד הלילה.

עוד אמרה יחימוביץ': "הודעתי המפורשת ביום חמישי כי לא נשב בממשלת נתניהו-ליברמן וכי או שארכיב את הממשלה או שאנהיג את האופוזיציה יצרה גלים חיוביים ביותר בשטח, העירה את מערכת הבחירות, ואני מקווה שגרמה למפלגות המרכז להבין שאסור להרים ידיים, אסור להשלים עם בחירתם של נתניהו – ליברמן לקדנציה נוספת, ושהחלפתו של נתניהו היא אפשרית במיוחד נוכח החולשה העצומה של הליכוד ביתנו". יחימוביץ' שבה וקראה לכל מי שרוצה להנהיג כאן חברה צודקת, כלכלה הוגנת, תהליך מדיני, שלטון חוק ודמוקרטיה אמיתית לעשות כמוה ולהודיע כי לא ישב בממשלת נתניהו. "כל אמירה אחרת תתפס כגמגום וכנסיון לרקוד בשתי חתונות בו זמנית. מהלך משותף של מפלגות המרכז ולא רק הן, אלא כל מי שמבקש להחליף את השלטון, יהיה אמיתי ומשמעותי רק אם מפלגות אלה ינהגו כמונו, יודיעו על הקמת גוש חוסם מול ביבי-ליברמן ויודיעו מפורשות שלא ישבו בממשלת נתניהו - ליברמן. אמירה נחרצת כזאת, כפי שאנחנו אמרנו, תיטע תקווה עצומה בליבו של הציבור ותאותת מסר חד משמעי ולא מתחמק ותתניע את השטח למאבק נחוש וחדור התלהבות".