שלי לפגוש את העיתונות: "בדמוקרטיה לא ממליכים מלך אלא נאבקים על הנהגת המדינה"

5 בינואר, 2013

שלי בריאיון לדנה וייס בפגוש את העיתונות, ערוץ 2:

 

 

(על התשובה המהירה ללבני) לא קצת מיהרת?

לא. קודם כל אני תמיד בעד הידברות. אני נפגשת עם פוליטיקאים, גם יריבים פוליטיים. אני שמחה תמיד להיפגש. אגב, גם עם יאיר נפגשתי השבוע, שתינו קפה, הייתה פגישה מצוינת. ולכן כשיש הצעה כזאת בשידור, אף על פי שנהוג לקבוע פגישות כאלה בטלפון, גם אז שמחתי על ההצעה ולכן מיהרתי לנסות ולקבוע אותה.

היום אתן לא נפגשות

עשיתי מאמצים רבים כדי שהפגישה הזאת תתקיים היום. לצערי זה לא יצא לפועל.

ויש כבר מועד?

אני מקווה שיהיה. שוב אני אומרת. פגישה היא דבר מאוד חשוב. אבל הסוגיה היא לא פגישה אלא מה המהות ומה התוכן שלה ומה יצא ממנה.

נדמה לי שהיא עשתה לך תרגיל. באת ביום חמישי, אמרת שאת לא נכנסת לממשלת נתניהו, והנה ציפי לבני עכשיו לקחה את ההובלה. כולם מדברים על המהלך של ציפי לבני ואתם מגיבים.

אני לא מתעסקת בספינים, אני לא מתעסקת בתרגילים.

וזה ספין?

אני לא יודעת, את מדברת על מהלך ועל תרגיל. אני, ביום חמישי, לא עסקתי בספינים. אלא הודעתי הודעה מאוד מפורשת שיש התחייבות בצידה, שאני לא אשב בממשלת נתניהו. עשיתי את זה כדי להבעיר את מערכת הבחירות, כדי להיאבק במצב הבלתי נסבל הזה שנוצר כאילו נתניהו כבר הומלך למלך ישראל.

שמעת את יאיר לפיד עכשיו אומר שזה התסריט הריאלי

זה תסריט ריאלי כל עוד כל המפלגות האחרות יקבלו אותו כציווי משמיים ולא יאבקו ולא יתנו פייט דמוקרטי. ותראי מה קורה מאז יום חמישי כשהודעתי את ההודעה הזאת. המערכת הפוליטית רועשת וגועשת. השטח התמלא אנרגיות וכך צריך להיות בדמוקרטיה. בדמוקרטיה לא ממליכים מלך אלא נאבקים על הנהגת המדינה.