שלי לאורלי וגיא בערוץ 10: "לא פוסלת את נתניהו באופן אישי, אקרא לו להצטרף לממשלתי. אבל אי אפשר במדינה דמוקרטית, ערב בחירות, להשלים עם בחירתו של ראש ממשלה כאילו נמשח למלך"

6 בינואר, 2013

שלי בראיון לתוכנית הבוקר של אורלי וגיא בערוץ 10:

שלי: בהודעתי ביום חמישי אמרתי שבכל מקרה לא אצטרף לממשלת נתניהו. זה נעשה בין היתר כדי להפסיק את אווירת הנכאים הזאת כאילו נתניהו כבר נמשח למלך ישראל. אני הודעתי שלא אכנס לממשלת נתניהו כדי לייצר אלטרנטיבה. כדי להביא שמונה מנדטים שהולכים להצביע למפלגות שלא הולכות לעבור בכלל את אחוז החסימה, ללכת לקלפי ולהצביע למפלגות שיכולות לנצח. לכן מבחינתי מערכת הבחירות הותנעה מחדש ביום חמישי. יש לנו שבועיים וחצי, בשבועיים וחצי האלה צריך לצאת לקרב פוליטי ולנצח את נתניהו. בוודאי שלא להיכנע לשלטונו.

גיא: הוא מדבר על הפאניקה שלכם, של גוש המרכז-שמאל

שלי: אני דווקא שמעתי ראש ממשלה מאוד לחוץ, בלי שמץ של תקווה, בלי חזון. הוא לא מספר מה יהיה אחרי הבחירות. הוא עוסק בהפחדות ובפרשנויות פוליטיות. מגיע למדינת ישראל יותר.

...

הדברים שאמרתי כל הזמן, ובעיקר באופן חד מאוד אחרי האיחוד בין איווט ליברמן לבין בנימין נתניהו, שהסיכוי שנשב בממשלת נתניהו הוא דמיוני, הוא אפסי, שזה יקרה אם נתניהו יהיה סוציאל-דמוקרט ושוחר שלום. לי היה ברור, וזה הלך והתחוור יותר ויותר, שאנחנו לא נשב בממשלת נתניהו. לא פסלתי מעיקרו את העניין כי זה לא נהוג פוליטית, כי זה לא נכון פוליטית. כי לא נכון לפסול אישים ומפלגות על רקע פרסונלי.

גיא: אז למה עכשיו כן?

שלי: גם היום אני לא פוסלת את נתניהו על רקע פרסונלי. אני לא אשב בממשלתו, אבל אם אני ארכיב ממשלה אני בהחלט אקרא לו להצטרף לממשלתי. כך שאין כאן פסילה אישית.

גיא: למה עכשיו את אומרת מה שקראת לו פעם טפשות פוליטית?

שלי: אני הבנתי שכשאני אומרת דמיוני, כשאני אומרת אפסי וכשאני מציגה תוכנית כלכלית שהיא הפוכה לתוכניתו של נתניהו - הציבור, ואפילו פעילים שלי, מבינים את זה כ"כן" וכ"אולי". על זה נוספו ספינים על ספינים לרבות ידיעה שקרית שלכאורה מכינים עבורי "תקציב יחימוביץ'" בממשלת נתניהו. נוצרה אי-בהירות, והתברר שהציבור רוצה לשמוע דברים חדים, ולא "דמיוני" ולא "אפסי". ולכן היה חשוב לי להגיד את מה שהיה אמת מלכתחילה - שבממשלת נתניהו לא נשב. אני שבע שנים פוליטיקאית, מעולם לא אמרתי דבר שלא עמדתי בו.

...

שלי: למה הודעתי את ההודעה ביום חמישי? ההודעה ביום חמישי התניעה את מערכת הבחירות. כי כל המפלגות ללא יוצא מן הכלל - ימין, שמאל ומרכז - קיבלו כאילו עובדה משמיים שנתניהו נבחר. המצב לא ישתפר כל עוד נתניהו יהיה ראש ממשלה... מי שאינו רוצה את בנימין נתניהו צריך להצביע למפלגה הגדולה בגוש והשנייה בגודלה. אי אפשר במדינה דמוקרטית ערב בחירות להשלים עם בחירתו של ראש ממשלה כאילו נמשח למלך. אני באמת רוצה לקרוא לכולם פשוט לבוא לקלפי להצביע ולהשתתף בתהליך הבחירות.