שלי על דו"ח הממונה על השכר באוצר המתפרסם היום הכולל שני שינויים שהוכנסו בשל חוק דווח השכר שחוקקה: "מדובר בתיקון חשוב הנועד לחשוף את תנאי השכר של עובדים אלו המועסקים על ידי המדינה, שהיו עד כה עובדים שקופים מבחינתה, ולכן לא נכללו בדו"ח"

6 בינואר, 2013

שלי אומרת כי דו"ח הממונה על השכר באוצר המתפרסם היום כולל בתוכו שני שינויים משמעותיים שהוכנסו בשל חוק דווח השכר שחוקקה: דווח על שכר משרתי הקבע, ודווח על שכרם של העובדים העניים בשרות המדינה. היא הוסיפה כי אם תיבחר לראשות הממשלה ישתנה הדוח דרמטית. "הדוח מכיל שני חידושים אשר הוכנסו בעקבות תיקוני חקיקה שיזמתי בכנסת הנוכחית. לראשונה מפרסם הדוח את נתוני השכר של העובדים בעלי השכר הנמוך, ושל עובדי הקבלן המועסקים במגזר הציבורי. מדובר בתיקון חשוב הנועד לחשוף את תנאי השכר של עובדים אלו המועסקים על ידי המדינה, שהיו עד כה עובדים שקופים מבחינתה, ולכן לא נכללו בדו"ח.

מתוך הדוח עולה מציאות עגומה שכולנו מכירים שבה עובדי הקבלן מועסקים לרוב בחצאי ורבעי משרות ומתקשים להגיע לשכר שיאפשר להם קיום בכבוד. עם זאת, הדוח עדיין לא כולל את המאסה הגדולה של המאבטחים, השומרים ועובדי הניקיון המועסקים על-ידי הממשלה דרך חברות השרותים.

אם אבחר לראשות הממשלה לא יהיה צורך בתיקון חקיקה נוסף לצורך כך, כי המדינה תחדל מלהיות שותפה לעוול הנורא של העסקת עובדי קבלן. בנוסף, הדו"ח מציין לראשונה את נתוני השכר של עובדי מערכת הביטחון וצה"ל. אני מקווה כי פרסום נתוני השכר בדו"ח הוא צעד נוסף וחשוב בדרך לשקיפות תקציבית של מערכת הביטחון"