שלי לאריה גולן על דו"ח הרפז: "אתה מצפה מלשכת הרמטכ"ל ומלשכת שר הביטחון שיילחמו בסכנות הביטחוניות הרבות שרובצות לפתחנו והנה אתה רואה שהם עסוקים במלחמה פנימית עקובה מדם, בלי לבחול באמצעים, תוך שהדרג הצבאי לא מבין שהוא כפוף לדרג המדיני"

7 בינואר, 2013
האזינו:

שלי בריאיון לאריה גולן ברשת ב':

על פרשת דו"ח הרפז:

אתה קורא את הדו"ח הזה ויש תחושת מועקה מאוד מאוד כבדה, כי אתה מצפה מלשכת הרמטכ"ל ומלשכת שר הביטחון שיילחמו בסכנות הביטחוניות הרבות שרובצות לפתחנו והנה אתה רואה שהם עסוקים במלחמה פנימית עקובה מדם, בלי לבחול באמצעים, תוך שהדרג הצבאי לא מבין שהוא כפוף לדרג המדיני. לשכת הרמטכ"ל נלחמת בלשכת שר הביטחון, קוראת תיגר על הדרג המדיני. אני מסתכלת על הדבר הזה, אני משוכנעת שהוא צריך להיבדק עד תום. בדרך כלל אני לא חסידה של ועדות חקירה ממלכתיות אבל כאן נראה לי שצריכה לקום כזאת. אמר דוד בן גוריון "תדע כל אם עבריה שמסרה את גורל בניה למפקדים הראויים לכך". אתה קורא את זה והבטן מתהפכת, לחשוב מה עשו שתי הלשכות האלה וראש הממשלה נתניהו יודע, הוא מתנהג כאילו מדובר באיזה אנקדוטה שולית.

על הפגישה עם לבני ולפיד:

לשיתוף פעולה מסוג כזה יש פוטנציאל עצום שבאמת יכול להפיח תקווה בקרב אנשים רבים. ואין שום סיבה שהוא לא יתקיים. באופן כללי, החל מיום חמישי בשבוע שעבר, כשהודענו חד משמעית שאנחנו לא נכנסים לממשלת נתניהו, אלא נאבקים להחלפתו של שלטון נתניהו, או יושבים באופוזיציה, מרגע שנאמרה האמירה הברורה, באמת אתה מרגיש שהשטח התעורר.

יאיר לפיד אומר, אם לא נצליח בכך, אז בואו נכנס כולנו יחד לממשלת נתניהו, נהיה כוח אדיר. את לא מוכנה? את דבקה בהודעה שלך שאת לא נכנסת בשום אופן?

את האמירה הזאת – נשב בתוך הממשלה ונשנה מבפנים, המפלגה שלי בדי.אן.איי הטבעי שלה, לצערי, אמרה בכל מערכת בחירות. והידיעה הזאת של הציבור שנכנסים לכל ממשלה, לא משנה באיזה תנאי, לא משנה מה דרכה, לא משנה אם אפשר להשפיע, זאת אמירה שהציבור קץ בה והוא כמה לאמירות מאוד מאוד ברורות. ומי שחושב שאת נתניהו אפשר לשנות מבפנים, כלומר, תוך ישיבה ליד מושב הנהג ולחיצה על הברקס או התניות כאלה ואחרות, טועה וגם מטעה את הציבור. כי כל עוד נתניהו ראש ממשלה, דבר לא ישתנה.

...

אני שוב קוראת לחבריי לעשות את מה שאני עשיתי, קראתי להם גם ביום חמישי, לבוא ולומר קטגורית ומפורשות – האופציה של לשבת בממשלתו של נתניהו לא קיימת. יש מסלול להחלפתו של בנימין נתניהו. ברגע שהדברים יאמרו באופן צלול, ברור, חד, בלי לגמגם, אני בטוחה שיהיה סחף אדיר והתעוררות עוד יותר גדולה של הציבור, פשוט לבוא ולהצביע בבחירות האלה ולהחליף את שלטונו של נתניהו.