שלי לרדיו תל אביב: "רוצה להיות ראש הממשלה ואעשה הכל כדי שזה יקרה, אבל יש תפקיד חשוב מאוד גם לאופוזיציה"

7 בינואר, 2013
האזינו:

שלי בראיון עם נדב פרי ואריק כרמון ברדיו תל אביב.

על פגישתה עם ציפי לבני ויאיר לפיד:

שלי: הייתה פגישה ברוח טובה מאוד. סיכמנו שבכל עת שנידרש לדבר אנחנו נשוב ונדבר. אגב, זה דבר שתמיד היה. יש לי קשר טוב וארוך שנים עם יאיר ויש לי קשר טוב עם ציפי. אין כאן סוגיות של אגו. יש לפעמים אידאולוגיה. יש גם סתירות אידאולוגיות בין שלושת המפלגות האלה ולכל אחת יש דגל מרכזי אחר.

נדב פרי: האם סוכם על שיתוף פעולה לעתיד?

שלי: לא. התשובה היא חד משמעית לא. אני גם אגיד למה - אני חושבת שאפשר לייצר כוח מאוד גדול שיעיר מתרדמתם ומיאושם הרבה מאוד אנשים שרוצים לשים פתק לבן או שרוצים לא לבוא לקלפי, או את שמונת המנדטים האלה שהולכים להצביע למפלגות שלא הולכות לעבור את אחוז החסימה. זה דבר נורא. היה אפשר לייצר את הדבר הזה אבל רק עם אש בעיניים ועם אמירה מפורשת שאפשר להחליף את השלטון ושאפשר להעמיד משקל נגד לנתניהו, לייצר מערכת בחירות ולא להמליך את נתניהו למלך. הדרך לשיתוף פעולה כזה מתחילה בהודעה ברורה: לא נשב עם נתניהו. אפשר לנצח אותו, אפשר להחליף אותו. ברגע שאומרים: כן, בואו נייצר כאן מסלול הידברות אבל במקביל ננהל משא ומתן עם נתניהו. אולי אשב ליד הנהג ואלחץ לו על הברקס, זה לא אני אמרתי, או שאהיה ש"ס של החרדים - זה לא זה.

אריק כרמון: איך את רואה את מה שיקרה אחרי הבחירות עם האופוזיציה? את לא מפחדת שנישאר עוד פעם עם אופוזיציה רדודה מול גלים של חקיקה אנטי-דמוקרטית?

שלי: אתה צודק בשאלה שלך. אופוזיציה היא תפקיד חשוב מאוד בדמוקרטיה. היא ההנהגה האלטרנטיבית. היא הלעומתית לממשלה. המשפט "נשרת את העם מהאופוזיציה" הוא משפט חשוב מאוד. אני הייתי שבע שנים חברת כנסת וסרבתי להיכנס לממשלת נתניהו-ימין-ברק. כחברת כנסת, אפילו בלי להיות יו"ר אופוזיציה, אני חושבת שייצרתי סדר יום מאוד ברור ולעומתי. חוקקתי 42 חוקים, הובלתי מהלכים, יצרתי שיח חדש בחברה הישראלית בלי להיות בממשלה. לכן יש תפקיד מאוד חשוב לאופוזיציה. אם כי, אני לא אסתיר מכם את העובדה שאני רוצה להיות ראש הממשלה ואני אעשה הכל כדי שזה יקרה.