שלי ברדיו ללא הפסקה: "אני לא אכנס לממשלת נתניהו. כל עוד נתניהו במושב הנהג הנוסעים האחרים באוטו לא יוכלו להשפיע"

7 בינואר, 2013
האזינו:

שלי בראיון לעמנואל רוזן ובן כספית ברדיו ללא הפסקה:

האם הסיפור גמור ואין גוש חוסם?

אני לא דיברתי על גוש חוסם בשום שלב. על גושים חוסמים אתה מדבר אחרי הבחירות. בזמן בחירות אתה צריך שיהיו בחירות. ומשהו נורא מאוד קרה - כל המפלגות למעט מפלגת העבודה בראשותי הכתירו כבר את נתניהו לראש הממשלה. ממש הכתירו אותו. חלק ביאוש, חלק בשמחה. כל אחד כבר מייעד לעצמו תפקיד בממשלת נתניהו, והדבר הזה הוא הרסני מבחינה דמוקרטית. יש בחירות. נתניהו לא מלך. אפשר להחליף את נתניהו. כל עוד נתניהו הוא ראש הממשלה דבר לא ישתנה כאן. אני אומרת את זה דווקא לא למי שכבר החליטו עבור מי יצביעו, אלא לאותם שמונה מנדטים שהולכים למפלגות שלא יעברו את אחוז החסימה. לאותם אלה שיושבים בבית ואומרים שנתניהו ממילא נבחר. לאלה ששוקלים לעשות את הדבר המטופש ולשים פתק לבן, כי אין דבר כזה מפלגת פתק לבן. צריך להגיד לאנשים: אם אתם מצביעים למפלגה שלא עוברת את אחוז החסימה, אם אתם לא הולכים לקלפי, אם אתם שמים פתק לבן אתם בעצכם נותנים את הקול שלכם למפלגה שאתם עשויים לתעב אותה.

את אומרת בצדק שגוש חוסם זה אם יש מספיק מנדטים, 61. הרעיון היה שיגידו שלוש המפלגות האלה, ואם תהיה אז גם קדימה, שלא נכנסים בנפרד לממשלת נתניהו. אם נתניהו ירכיב את הממשלה שיכניס את כל הגוש. אני מבין שגם כזה דבר אין.

אני כבר אמרתי שלא אכנס לממשלת נתניהו.

גם אם יטיל עליו הנשיא להרכיב והוא יגיד לך שאת, ציפי ויאיר הולכים לשנות ביחד את ישראל - את תגידי לא?

התרחיש שאתה מתאר הוא לא תסריט שהולך לקרות. נתניהו תמיד מעדיף את השותפות הטבעיות שלו, מה שנקרא. אני זוכרת בדיוק מה היה ב-2009 כשברק דהר לתוך ממשלת נתניהו ואני התנגדתי לזה, כמו שאתם זוכרים, וגם סרבתי להיות שרה בממשלה הזאת. מה שקרה הוא שנתניהו לא רצה אז את קדימה ואת העבודה בממשלה. מספיקה לו מפלגת עלה תאנה אחת מהמרכז, ובזה הוא מסתפק.

האם היום את משוכנעת שלא יהיה עלה תאנה כזה, שקוראים לו ציפי או שקוראים לו יאיר?

לעצרי אני לא משוכנעת. אני משוכנעת לגבי מפלגת העבודה... שוב אני אומרת, אם רוצים להוביל מהלך אמיתי, צריך באמת לעשות מה שאני עשיתי ולהגיד שלא נשב בממשלת נתניהו. כל פלירט אחר מתקבל בחוסר אמון. אתה לא יכול בצד אחד לייצר לכאורה קבוצה שמתנגדת לנתניהו ובצד השני כבר לתכנן איתו איפה תשב לידו בממשלה.