שלי לרדיו חיפה: "אני רוצה להחליף את נתניהו, אבל במידה ולא - אנהיג את האופוזיציה, אמרר לו את החיים ואכין את האלטרנטיבה השלטונית לפעם הבאה. הדי.אן.איי של 'להשפיע מבפנים' נגמר"

14 בינואר, 2013
האזינו:

שלי בראיון לגדי נס ברדיו חיפה:

גדי: לפני שבוע ישבת עם לפיד ולבני ורציתם לסכם שלא נכנסים לממשלה, והנה היום לפי הכותרת הראשית ב"מעריב" שניהם סגרו דיל עם נתניהו על הצטרפות לממשלה.

שלי: זה הדבר הכי מדהים של מערכת הבחירות הזאת. כל המפלגות כבר זוחלות לממשלת נתניהו, עוד לפני שהבחירות הוכרעו, ובעצם מפלגת העבודה ואני נשארנו היחידים שרוצים, יכולים ועובדים כדי להחליף את נתניהו. דבר כזה עוד לא היה בשום מערכת בחירות, שמפלגות מהימין, מהשמאל ומהמרכז סוגרות כבר שהן בתוך הממשלה עוד לפני שהוכרעו הבחירות. זה דבר שהוא בלתי נתפס. כל מי שחושב להצביע ליאיר לפיד או לציפי לבני, שיבינו - הם הולכים להיות שרים בממשלת נתניהו אם נתניהו יבחר.

גדי: הם הולכים למתן את הממשלה הימנית קיצונית שכביכול תקום.

שלי: אני יושבת ראש מפלגת העבודה. זו מפלגה שבכל מערכת בחירות אמרה "חייבים להשפיע מבפנים" כדי לחמם את אותם הכיסאות, לא להשפיע מבפנים, להצטמק ולקבל בצדק אי אמון מצד הציבור. הדי.אן.איי הזה של מפלגת העבודה נגמר. העניין הוא שהבחירות לא הוכרעו. הן לא הוכרעו, וזה תלוי בכל מי שמאזין לנו ובכל אזרחי מדינת ישראל. כי כשאתה לוקח את הליכוד-ביתנו שמקבלים ביחד 33 מנדטים לפי הסקרים ומקלף מהם את ישראל ביתנו אתה מגלה שהליכוד היום עומד ביום טוב על 21 מנדטים ואנחנו על 18 מנדטים. הפער הוא לא גדול. הכל הודות לתרגיל של חבירה אל ליברמן, שגם הולך להתפרק יום אחרי הבחירות.

...

אני רוצה להחליף את בנימין נתניהו ואני חושבת שהדבר אפשרי. זה באמת תלוי באותם אנשים שחושבים לא להצביע, או אותם אנשים שהולכים להצביע למפלגות שלא יעברו את אחוז החסימה, אותם אנשים שהולכים לבזבז את הקול שלהם על מפלגות אופנה וטרנד, ואותם ליכודניקים, שרבים מהם כבר כן מצביעים בשבילנו, שייכנעו לאינסטינקט של להצביע עבור מי שהרס פה את הכלכלה ואת החברה, והם יכולים להצביע בשבילנו.

אני רוצה להחליף את נתניהו, אבל והיה ולא - אני אנהיג אופוזיציה, ואני אמרר לו את החיים, ואנחנו נכין את האלטנטיבה השלטונית לפעם הבאה. אופוזיציה היא טובה, חזקה וחשובה לדמוקרטיה והיא כוח נגד שלטון שהוא רע לאזרחיו אם היא עובדת כמו שצריך, ותאמין לי שאני יודעת לעבוד.

...

בנושא הגרעון התקציבי הכפול מהתחזיות:

נגיד שהוא היה מודיע כמו שהודיע עכשיו ראש ממשלת יפן שנבחר והודיע שהוא מגדיל את הגרעון כדי להשקיע אותו באזרחים. נגיד. אז היית מתווכח איתו על תאוריות כלכליות. אבל תראה איזה כשל ניהולי: הוא תכנן גרעון קטן בחצי. הגרעון הזה הוא פי שניים ממה שתכנן. זה 40 מיליארד שקלים. כשאתה מחלק את זה לשני מיליון בתי אב אתה מגלה שכל משפחה תשלם 18 אלף ש"ח על המדיניות הכלכלית הכושלת של נתניהו. זה דבר שהוא מטורף לחלוטין, וזה הגאון במאקרו-כלכלה שעושה גרעון גדול פי שניים ממה שתכנן. כל בעל עסק קטן ובינוני שעכשיו מאזין, אם היה צובר חוב של פי שניים ממה שתכנן על פי התכון העיסקי שלו הוא הרי היה מוכרז פושט רגל. אז זה הגדול במאקרו-כלכלה?