שלי בפגוש את העיתונות: "לבני ולפיד מובילים לחיזוק נתניהו. שניהם מוכנים להיכנס לממשלתו. הם יכולים לתקן את השגיאה אם לאחר הבחירות יחברו להקמת ממשלה חלופית"

19 בינואר, 2013

שלי בראיון לדנה וויס במשדר מיוחד של פגוש את העיתונות:

 

 

אני יודעת שהסיכויים להקים ממשלה שתחליף את נתניהו אינם גבוהים, אבל אסור לנו מוסרית, פוליטית ודמוקרטית לוותר על המאבק להחלפת הממשלה ולצערי זה מה שקורה כאן.

את חושבת שלבני היא אישה ראויה?

כן, אני חושבת שלבני היא אישה ראויה. אני חושבת שהיא שגתה שגיאה גדולה כשהיא לא נענתה להצעה המאוד נדיבה שלי. את השגיאה הזאת היא יכולה לתקן בקלות בלילה שאחרי הבחירות, אם אכן נחבור כולנו יחד ונקים ממשלה חלופית לזו של נתניהו.

...

עצוב לי היום לגלות שהקמת המפלגות של לפיד ושל לבני מובילה בסופו של דבר לחיזוקו של נתניהו. אנחנו רואים ששניהם מוכנים להיכנס לממשלת נתניהו. התנאים שהם מציבים הם תנאים מאוד נמוכים. אני חושבת שזו מעילה בתפקיד הדמוקרטי שלנו להיאבק כדי להחליף את השלטון.

...

לשאלה על הנושא המדיני:

המחויבות שלי לשלום ולתהליך המדיני היא מחויבות עמוקה ומובנת מאליה, ואם אכן תנתן לי הזדמנות להרכיב ממשלה, ביום שאחרי הרכבתה אני אפתח במשא ומתן לקידומו של תהליך מדיני.

זה לא סטנלי גרינברג שאמר לך שתנטשי את הדגל המדיני?

הדרך שלי היא לא דרך של קמפיין אלא דרך של אמונה אידאולוגית ובחירה בחברה הישראלית ובמדינת ישראל תחילה וברווחת אזרחיה תחילה. זו בחירה אידאולוגית, והיא לא נובעת חלילה מהתעלמות מהנושא המדיני שהוא כל כך חשוב.