פנייה דחופה של מפלגת העבודה ליו"ר ועדת הבחירות המרכזית, רובינשטיין למבקר המדינה וליועץ המשפטי לממשלה: בטלו מיידית את מינויו של כחלון ליו"ר מועצת מנהל מקרקעי ישראל – המינוי פסול, פוליטי ובלתי חוקי

20 בינואר, 2013

פנייה דחופה של מפלגת העבודה ליו"ר ועדת הבחירות המרכזית, רובינשטיין למבקר המדינה וליועץ המשפטי לממשלה: בטלו מיידית את מינויו של כחלון ליו"ר מועצת מנהל מקרקעי ישראל – המינוי פסול, פוליטי ובלתי חוקי

יחימוביץ': "אחרי שבתקופתו עלו מחירי הדירות ב-48 אחוזים נתניהו בצעד נואש ובלתי חוקי מוציא שפן חסר שחר מכובעו הריק ומודיע על מינוי סרק תוך ביזוי החוק".

מחר תכנס יו"ר מפלגת העבודה מסיבת עיתונאים ב-10:00 לפרט את היעדר החוקיות שבצעד ואת תוכנית העבודה להורדת מחירי הדיור.

היועץ המשפטי של מפלגת העבודה, עו"ד עמיחי ווינברגר, פנה הערב בפנייה דחופה בשם מפלגת העבודה ליו"ר ועדת הבחירות המרכזית, השופט אליקים רובינשטיין, למבקר המדינה יוסף שפירא וליועץ המשפטי לממשלה יהודה וינשטיין בדרישה להפעיל את סמכותם ולבטל לאלתר את מינויו של השר משה כחלון ליו"ר מועצת מנהל מקרקעי ישראל.

בפנייה נאמר: "בשעות האחרונות, כ-36 שעות טרם הבחירות הכלליות לכנסת ה-19, התבשרו אזרחי המדינה כי לכאורה הודיע ראש ממשלת ישראל, מר בנימין נתניהו, כי מינה את מר משה כחלון לכהן כיו"ר מועצת מנהל מקרקעי ישראל. "הבטחה" או "מינוי" זה ניתנו לכאורה, הן בניגוד מוחלט להוראות חוק יסוד: מקרקעי ישראל והן בניגוד להנחיות היועץ המשפטי לממשלה".

עוד כותבת מפלגת העבודה כי יו"ר המנהל יהיה שר השיכון והבינוי והדבר נקבע בחוק מנהל מקרקעי ישראל. "המינוי נובע ממניעים פסולים ושיקולים זרים אשר יש להם השלכה ישירה על כשרות המעשה בין היתר מתוקף הוראות הנחיית היועץ המשפטי לממשלה מס' 1.1501 "מינויים בתקופת בחירות". מפלגת העבודה דורשת כי השלושה יפעילו את סמכויותיהם ויורו לרה"מ נתניהו לבטל את ההודעה על המינוי.

יו"ר מפלגת העבודה שלי יחימוביץ', "אחרי שבתקופתו עלו מחירי הדירות ב-48 אחוזים נתניהו בצעד נואש ובלתי חוקי מוציא שפן חסר שחר מכובעו הריק ומודיע על מינוי סרק תוך ביזוי החוק. המינוי הוא תשלום על הזעקתו כעלה תאנה לגהנום החברתי שמכין לנו נתניהו בעוד 48 שעות אם חלילה ייבחר. לכל ידוע שכחלון פרש כמחאה על מדיניותו הכלכלית והחברתית האכזרית של נתניהו. אפילו בתשדיר הבחירות לליכוד לא הצליח כחלון להוציא מפיו מלה טובה אחת על נתניהו בתחום זה, ומינויו כעת הוא עדות לפאניקה שנתניהו נתון בה בגלל החלשותו".

למכתב המלא