שלי: "למרות שטף השיחות והנסיונות לייצר מו"מ, ההחלטה שלנו היא החלטה מוגמרת. אנחנו נערכים במלוא המרץ לאופוזיציה אפקטיבית, לוחמת, במיוחד ערב התקציב"

4 במרץ, 2013

שלי התייחסה בישיבת הסיעה לתקציב שנתניהו מתכנן להעביר ואמרה "רה"מ לא יחזור בו מכוונותיו להפוך את התקציב לכלי התעמרות בציבור ובמיוחד בחלשים ובמעמד הביניים". סיעת העבודה תתנגד לחוק שיאפשר לממשלה דחייה במועד גיבוש התקציב.

יו"ר מפלגת העבודה, שלי יחימוביץ', אמרה כי אין שינוי שיכול לפתוח מחדש את הדיון בהחלטה האידיאולוגית, המנומקת והנחושה של מפלגת העבודה שלא להיות שותפים לממשלה: "בימים האחרונים קבלנו עשרות פניות, תפילות ותחינות להכנס לממשלה ו'להציל' את רה"מ נתניהו. ההחלטה שלנו היא החלטה מוגמרת. לא נשב בממשלה. אנחנו נערכים במלוא המרץ לאופוזיציה אפקטיבית, לוחמת, במיוחד ערב התקציב.

רה"מ לא יחזור בו מכוונותיו להפוך את התקציב לכלי התעמרות בציבור ובמיוחד בחלשים ובמעמד הביניים. נדע איך להתמודד עם זה ואני מאחלת הצלחה לנו ולציבור כולו".

 

יחימוביץ' הוסיפה כי סיעת העבודה היא הסיעה היחידה שכבר קיימה יום עיון לח"כים החדשים ולעוזריהם, שעסק בחוק ההסדרים ובתקציב, בדרכים לטרפד גזירות, לסכל פגיעות רחבות בעניים ובמעמד הביניים ולהוביל מהלכים לטובת הציבור. יחימוביץ' התחייבה שהסיעה תמשיך להכשיר את הצוות המצוין יחד עם עוזריו ותייצר פעילות אפקטיבית בכנסת.