שלי: "הקרב עוד לא התחיל אבל אני מבטיחה לכם שבקרוב הוא יתחיל. לכולנו הרבה עבודה לעשות ונעשה זאת הכי טוב שאפשר"

18 במרץ, 2013

שלי אמרה היום בפתח ישיבת הסיעה כי דרכה של הממשלה הפוכה לדרכה של מפלגת העבודה – כלכלית ומדינית. "דרכה הכלכלית היא קפיטליסטית וככל הנראה היא לא תוביל אותנו ולו לפריצה המדינית הקלה ביותר."

היום תושבע ממשלה שדרכה שונה מדרכנו בצורה משמעותית. דרכה הכלכלית היא קפיטליסטית, בלי היסוסים תוך הסכמה מוחלטת בין ארבעת ראשיה. זו ממשלה שככל הנראה לא תוביל אותנו ולו לפריצה המדינית הקלה ביותר. בחרנו להיות אופוזיציה לממשלה הזו בגאווה, בראש מורם, תוך תמיכה גדולה של השטח שלנו, של הבוחרים שלנו, שמבינים את המשמעות האידיאולוגית והמעשית של הבחירה הזו.
אנחנו יוצאים לדרך ארוכה. מצד אחד אנחנו מאחלים לממשלה שתתעשת, שתיטיב עם הציבור בישראל, שתנסה לתקן את הפערים שנוצרו כאן, שתקדם פריצה מדינית, שתייצר כאן סוג של 'אנחנו' שלא מקדש אוכלוסיות מסוימות ולא מדיר ציבורים שלמים. בכל רגע שהממשלה תפעל כראוי נתייצב לצדה באופן ענייני ופטריוטי.
עם זאת, בכל מקום שבו היא תנסה לפגוע בציבור בישראל נעמוד מולה בכל הכוח. יהיה לנו חופש פעולה גדול הרבה יותר מאשר אם היינו כלואים בממשלה שדרכה הפוכה לדרכנו.
נכון שהזמנים מתארכים ומתמשכים – עברנו קמפיין, מו"מ קואליציוני ועכשיו הכנסת יוצאת לפגרה, דבר שאינו במקומו כלל. הקרב עוד לא התחיל אבל אני מבטיחה לכם שבקרוב הוא יתחיל. לכולנו יש הרבה עבודה ונעשה זאת הכי טוב שאפשר. נאחל הצלחה לממשלה, ולנו לאופוזיציה ולכל הח"כים – בהצלחה.