שלי במעמד קריאת שמות של קורבנות השואה

8 באפריל, 2013

היום מלאו שבעה ימים לפטירתו של שמעון זיו, ניצול שואה, הסבא של ילדי גל ורמה, מצד אביהם נועם.סבא שמעון איבד את כל משפחתו, שרד את גטו ורשה ונמלט ממנו, עלה באוניית מעפילים, נישא לצברית פלמחניקית, סבתא עליזה תיבדל לחיים ארוכים, נפטר בשיבה טוב והותיר ילדים נכדים ונינים אוהבים שהיום קמים משבעה ועולים לקברו.
אקרא בשמות בני משפחתו שנספו:
אמו, חנה זילברמן שנשלחה באקציה הגדולה לטרבלינקה, אביו הנריק זילברמן, שמת בגטו, ושבעת דודיו על ילדיהם, שנשלחו אף הם לטרבלינקה: סבינה, שלמה, גולדה, משה, ראובן, רוזה ורומן.
משפחתו של אבי זכרו לברכה משה יחימוביץ':
סבתי רשקה רשל יחימוביץ' שאני קרויה על שמה, ואחיו של אבי - דודים שלי חיה, אסתר, יוסף, אברהם ויעקוב שעל שמו קרוי קובי אחי, הם ועשרת ילדיהם, אשר ככל הידוע נרצחו כולם בגטו לודג'.
בשנה שעברה הלך לעולמו, גם הוא בשיבה טובה ומוקף במשפחתו, אחד הניצולים המעטים ממשפחת אבי, בן דוד של אבא שלי, מנחם מנדל יחימוביץ'. אציין את שמות הוריו של דוד מנדל: אביו יצחק יחימוביץ' שמת מרעב בגטו לודג', ואמו מריים יחימוביץ' שנרצחה באאושוויץ. מירה בת דודתי קרויה על שמה.

הוריה של חנה יחימוביץ', אמא שלי, תיבדל לחיים ארוכים:
סבתי ברנה פטמן - שבעת אחיה וארבעה עשר ילדיהם – וסבי אפריים פטמן, היו בגטו ורשה ונרצחו בטרבלינקה, יחד עם דודי אברהם פטמן בן השש, אח של אמי שעל שמו קרוי אחי אבי.
אתם נספו גם צירלה פיירניק סבתא רבא שלי ואחותה לאה.
יהי זכרם ברוך.
 

תגיות